Jak wybrać funkcjonalne łóżko rehabilitacyjne

łóżko rehabilitacyjnePoszukując łóżka rehabilitacyjnego warto zwrócić uwagę na to z jakich materiałów zostało wykonane.
Każdy z nas chce cieszyć się dobrym samopoczuciem i zdrowiem. Niestety, nie zawsze mamy taką możliwość. Podeszły wiek, przebyte choroby i urazy – to wszystko sprawiać może, że zostajemy unieruchomieni. W takiej sytuacji ogromne znaczenie ma wybór odpowiedniego łóżka. Dobre łóżko rehabilitacyjne to komfort pacjenta, mniejsze ryzyko powstawania odleżyn a także łatwiejsza opieka nad chorym. Sprawdźmy więc jak wybrać funkcjonalne łóżko rehabilitacyjne.

 

Łóżka rehabilitacyjne od producenta

Poszukując łóżka rehabilitacyjnego warto sprawdzić oferty firm zajmujących się ich produkcją. Dlaczego? To bardzo proste – producent łóżek rehabilitacyjnych jest w stanie zapewnić nam najatrakcyjniejszą cenę swoich produktów. To jednak nie wszystko. Producent posiada wiedzę na temat poszczególnych modeli łóżek, dzięki czemu może doradzić nam najlepsze dla danego pacjenta rozwiązanie.

Wysokość łóżka – dlaczego powinna być regulowana?

Poszukując łóżka rehabilitacyjnego warto wybrać model, który posiada regulowaną wysokość. Dlaczego jest to tak ważne? Z wielu powodów. Przede wszystkim możliwość obniżenia łóżka ułatwi pacjentowi wstawanie. Z kolei podwyższenie go na odpowiednią wysokość ułatwi nam wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych i uniknąć podnoszenia pacjenta.

Elektryczne sterowanie – większy komfort opiekuna i pacjenta

Z tych samych powodów łóżko rehabilitacyjne powinno być elektrycznie sterowane. Najlepiej, jeśli posiada pilota, którym sterujemy jego wysokością czy pozycją leżenia. Dzięki temu pacjent jest bowiem w stanie samodzielnie poradzić sobie z jego obsługą. Dodatkowo warto zapytać producenta o możliwość dołączenia do łóżka dodatkowych elementów takich jak stolik ułatwiający podawanie posiłków czy szafki, w której zmieszczą się rzeczy pacjenta lub leki. Zakup takich elementów ułatwia codzienność i wspomaga samodzielność pacjenta.

Materac – Czym powinien się charakteryzować?

Pacjent, który jest osobą leżącą narażony jest na powstawanie odleżyn. Materac w łóżku rehabilitacyjnym powinien to ryzyko zmniejszać. Zwróć więc uwagę na to, z jakich materiałów został wykonany, czy istnieje możliwość wyprania jego zewnętrznej warstwy, czy dopasowuje się do kształtu ciała. Na uwagę zasługują materace, które pozwalają skórze oddychać a jednocześnie nie są zbyt miękkie.

Solidne materiały łatwe w utrzymaniu czystości

Poszukując łóżka rehabilitacyjnego warto zwrócić uwagę na to z jakich materiałów zostało wykonane. W przypadku tego rodzaju mebli wysoka jakość ma ogromne znaczenie. Dobrym wyborem są więc łóżka, które wykonane są z metalowych elementów. Są solidne, trwałe a przy tym bardzo łatwo utrzymać je w czystości, co w przypadku osób chorych jest niezwykle ważne.

Podsumowując, w dzisiejszych czasach oferta łóżek rehabilitacyjnych, które sprawdzają się zarówno w placówkach, jak i w środowisku domowym jest naprawdę szeroka i różnorodna. Dzięki temu każdy z nas może znaleźć idealne łóżko dla pacjenta, które zapewni mu pełnię komfortu i umożliwi szybszy powrót do zdrowia.