Jak walczyć z nowotworem? Sposoby leczenia raka

lek na rakaCzy są skuteczne metody leczenia raka?
Wiek XXI to nareszcie sukces w walce z nowotworami. Choroby do niedawna uważane za wyrok dla pacjenta nareszcie można leczyć i w wielu przypadkach wyleczyć całkowicie.

 

Zmieniło się podejście do chorób nowotworowych  personelu medycznego, który dostał do ręki nowoczesny sprzęt i środki farmakologiczne ułatwiające walkę z chorobami nowotworowymi. Zmieniło się także podejście pacjenta, dla którego jeszcze parę lat temu nowotwór oznaczał wyrok bez możliwości apelacji. Ludzie widzą rozwój współczesnej medycyny, skuteczność profilaktyki zdrowotnej, skuteczność nowoczesnych technologii w walce z nowotworami.

Pacjenci uwierzyli w możliwość ratunku i takie nastawienie psychiczne dodatkowo wzmaga efekty leczenia. Dzięki takim centrom medycznym jak Affidea Polska, nowatorskie metody leczenia i nowoczesny sprzęt trafiły do wielu placówek nie tylko w największych ośrodkach miejskich.

Od czego zacząć walkę z nowotworem?

Choroba nowotworowa początkowo przebiega przeważnie bezobjawowo a jedynymi przesłankami są objawy podobne do przeziębienia, kaszel, zatrucia pokarmowego, biegunki, zmęczenie, bóle kości, gorączka itd. Dlatego kluczowe znaczenie w wykryciu choroby, we wczesnym stadium, kiedy możliwe jest nawet całkowite wyleczenie, mają badania profilaktyczne wykonywane w ramach kontraktów NFZ. Następnym krokiem jest dokładna diagnostyka wykonana za przy zastosowaniu metod obrazowych.

Tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny to obecnie rutynowo wykonywane przez specjalistów, badania w centrach medycznych jak Affidea Polska w wielu miastach, nie tylko w renomowanych ośrodkach klinicznych. Nowoczesna diagnostyka pozwala dokładnie określić ognisko choroby, jej zaawansowanie i wybrać najbardziej efektywną metodę leczenia. Wyniki leczenia nowotworów ściśle zależą od ich wykrywalności.

Zobacz: https://www.affidea.pl/diagnostyka/

Skuteczne metody leczenia raka

Rezonans magnetyczny i tomografia komputerowa dzięki dokładnym obrazom umożliwiają zespołowi specjalistów z różnych dziedzin zaplanowanie metody leczenia i rehabilitacji pacjenta. Leczenie nowotworów polega na wykorzystaniu zaawansowanych technologii medycznych do zlokalizowania i zniszczenia chorych komórek, przy równoczesnym zachowaniu możliwie największej ilości zdrowych tkanek. Metoda chirurgiczna polega na wycięciu guza i okolicznych tkanek i najbliższych węzłów chłonnych.

Różne rodzaje radioterapii polegają na zniszczeniu ognisk choroby za pomocą różnych źródeł promieniowania rentgenowskiego. Metoda chemioterapii sprowadza się do eliminacji komórek rakowych, a niejako przy okazji cierpią szpik, skóra i włosy. Leki podaje się pojedynczo lub w zestawach dla zwiększenia skuteczności. Najnowszą metodą jest terapia celowana wykorzystująca wiedzę na temat biologii poszczególnych rodzajów nowotworów. Stosowane są „leki celowane molekularnie”, wymierzone bezpośrednio w zmienione nowotworowo komórki.

Najczęściej poszczególne metody są stosowane w leczeniu skojarzonym jako dającym najlepsze efekty. Wysokie kwalifikacje personelu medycznego w połączeniu z najnowszą technologią to recepta na sukces w walce z rakiem.