Jak ułatwić sobie sprzątanie?

Sprzątanie mieszkań seniorów jest coraz bardziej popularne.

Większość z nas marzy o czystych wnętrzach. Nie ma nic gorszego, jak widok bałaganu w mieszkaniu. Nie każdy ma jednak czas, ochotę i siłę fizyczną na regularne porządki. Wiedzą o tym firmy sprzątające w Warszawie oferując swoje usługi również klientom indywidualnym, szczególnie seniorom. Korzystanie z ich pomocy staje się coraz bardziej popularne. Jednak jeśli chcemy przedłużyć efekt porządku, wykonanego przez fachowca lub nas samych, przyda się kilka pomysłów, jak można to zrobić.

Łatwe mycie

Dobrym sposobem na czyste powierzchnie jest stosowanie odkurzacza z czyszczeniem parowym. Można w niego zainwestować lub zapytać, czy wybrana firma sprzątająca w Warszawie posiada taki sprzęt i może go u nas użyć. Urządzenie bardzo skutecznie usuwa luźny kurz z każdej powierzchni. Kurz jest przepuszczany przez specjalne filtry. Jednocześnie para wodna odkleja i wciąga zabrudzenia. To dobra opcja do wnętrza, w którym jest małe dziecko, lub energiczny czworonóg.

Problematyczna łazienka

To pomieszczenie, które według badań najmniej chętnie sprzątamy. Jednocześnie wymaga ono naszej interwencji dość często. Tutaj wyzwaniem są nie tylko brud, ale również bakterie. Firmy sprzątające w Warszawie jak Pozamiatane posiadają cały arsenał środków do zastosowania w newralgicznych miejscach łazienki. Nielubiane pomieszczenie warto zacząć sprzątać od toalety. Po niej będzie już tylko lepiej. Dobrze jest także regularnie czyścić odpływy wanny, prysznica oraz umywalki. Najlepiej nadaje się do tego preparat typu kret lub roztwór wykonany na bazie sody oczyszczonej.

Tłuszcz i nie tylko

Kuchnia to miejsce, gdzie wyzwaniem będzie tłuszcz. Smażenie powoduje, że jego drobinki wirują w powietrzu i osadzają się na wszystkich dostępnych powierzchniach. Najtrudniejsze miejsca do sprzątania to piekarnik i płyta grzewcza. Do innych powierzchni warto po użyciu tradycyjnych detergentów użyć wody z octem, który przedłuży efekt czystości. Ocet w pojemniku ze sprejem przyda się również do szyb oraz płytek ściennych, zwłaszcza tych z połyskiem. Kuchnia podobnie jak łazienka jest również narażona na działanie kamienia, osadzającego się w miejscach, które mają kontakt z wodą. Jeśli domowe środki zawodzą, warto popytać przedstawiciela firmy sprzątającej w Warszawie jakich środków on używa. Zwykle są one stosowane w miejscach, z których korzysta wiele osób jednego dnia.

Zdrowy odpoczynek

Jeśli marzysz o miejscu, w którym dobrze się wyśpisz lub odpoczniesz, koniecznie zadbaj o porządek. Regularne ścieranie kurzu to podstawa. Warto często przecierać stolik nocny, lampkę, półkę. Podłogę, wykonaną z paneli dobrze jest myć wodą z dodatkiem płynu antystatycznego, który przedłuża efekt czystości. Dywany można odświeżyć nie tylko odkurzaczem, ale również korzystając z opcji parowej.

Jeżeli porządki nie sprawiają nam przyjemności lub zajmują zbyt wiele cennego czasu, można poprosić o pomoc firmę sprzątającą w Warszawie i ustalić grafik odwiedzin jej pracownika.

Słuchmed badanie słuchu za darmo