Jak rozgrzać się podczas przeziębienia i grypy?

Jak rozgrzać się podczas przeziębienia i grypy FebrisanJak rozgrzać się podczas przeziębienia i grypy Febrisan

Dreszcze i uczucie zimna to jedne z najczęstszych dolegliwości pojawiające się podczas przeziębienia i grypy. Są szczególnie nieprzyjemne, gdyż jednocześnie z nimi zwykle występuje gorączka, a więc człowiek z jednej strony jest rozpalony, z drugiej zaś trzęsie się z zimna.

Duża część leków jednak nie uwzględnia tych dolegliwości, skupiając się na takich objawach jak bóle mięśni, głowy czy katar, które uchodzą za bardziej uciążliwe, czy jednak faktycznie dreszcze i zimno nie należą do równie dokuczliwych objawów infekcji? Na szczęście jest sposób, by skutecznie się ich pozbyć.

Źródłem informacji w artykule jest http://febrisan.pl/porady/sprawdz-rozgrzac-sie-przypadku-przemarzniecia/

Domowe środki nie zawsze dobre

Medycyna ludowa zna wiele skutecznych środków na rozgrzanie. Są to między innymi herbata z cytryną i miodem, maliny, napar z lipy czy czarnego bzu. Działają rzeczywiście bardzo skutecznie, a przy tym pozwalają szybciej wrócić do zdrowia, ich cechą jest jednak także działanie napotne, to zaś nie zawsze jest dobry efekt. „Wypocenie” choroby i gorączki jest pożądane, ale tylko kiedy leży się w łóżku, takie sposoby nie są więc dobre kiedy chce się zastosować je w ciągu dnia, na przykład będąc w pracy. Poza tym nie dla każdego uczucie pocenia się jest przyjemne, lepiej więc sięgnąć po środek, który rozgrzewa nie mniej skutecznie, błyskawicznie niwelując nieprzyjemne dreszcze i uczucie zimna, a jednocześnie nie wywołuje takich skutków ubocznych.

Preparaty przeciwko dreszczom

Preparat mający postać proszku rozpuszczanego w gorącej wodzie skutecznie rozgrzewa nie tylko przez swą postać gorącego napoju, ale też dzięki zawartym w nim składnikom. Dzięki temu pozwalają natychmiastowo pozbyć się dreszczy i zapewniają efekty na znacznie dłużej niż zwykła herbata z cytryną.

 

Najważniejszy jednak dla wielu osób będzie fakt, że nie wywołuje potów, a więc można je stosować we wszystkich okolicznościach, bez uciążliwych skutków ubocznych.

Oczywiście rozgrzewanie nie jest jedynym aspektem działania preparatu w postaci rozgrzewającego napoju, gdyż dzięki zawartości specjalnie dobranych substancji także pozwalają złagodzić bóle mięśni, głowy i gardła oraz uzupełnia niedobory witaminy C w organizmie, przyspieszając powrót do zdrowia.

Słuchmed badanie słuchu za darmo