Jak przewozić meble i sprzęty AGD?

jak przewozic meblePrzeprowadzki zdarzają się również seniorom.

Przewóz mebli?

Czy jest sens rozkręcać regał, jeśli kurs będzie trwał poniżej kwadransa? W jakiej pozycji powinna znajdować się lodówka w trakcie jazdy? To jedne z najczęstszych problemów, nad którymi głowią się pasażerowie korzystający z usług przewozu rzeczy. Dowiedz się więcej!

Jak przewozić meble, sprzęty AGD i RTV?

Jak przeczytać można na blogu Eko Taxi, wszystko zależy od liczby i wagi przedmiotów oraz rodzaju auta dostawczego. Przy szacowaniu objętości, jaką finalnie zajmą wszystkie rzeczy, zawsze należy uwzględnić pewien zapas – niektóre sprzęty być może trzeba będzie przypiąć w luku specjalnymi pasami, pozostawiając niewykorzystaną przestrzeń naokoło. Jeżeli mebli jest niedużo, np. średniej wielkości szafa i mała pralka, nie musicie martwić się rozbieraniem wszystkiego na części. Jeżeli natomiast planujecie zmieścić w bagażniku jeszcze drewniany regał, na wszelki wypadek rozkręćcie go przed podróżą, posegregujcie elementy wg długości i solidnie zwiążcie grupami. Dzięki temu w trakcie załadunku będzie można je rozlokować w wolnych obszarach.

Przed przejazdem należy opróżnić zawartość mebli i spakować rzeczy osobno. Elementy wystające takie jak klamki, uchwyty czy gałki, należy owinąć kawałkiem folii bąbelkowej lub materiału – dzięki temu nie zarysują i nie obiją innych sprzętów przy wkładaniu. Ranty metalowych regałów dobrze jest zabezpieczyć kawałkiem tektury. Drzwiczki szaf lub szuflady komód przytwierdźcie na stałe do korpusu, tak by w trakcie transportu nic się nie wysuwało lub otwierało. Świetnie sprawdza się w tym celu papierowa taśma malarska lub folia strech – obydwie zakupicie za niewielkie pieniądze w marketach budowalnych.

Mebli i artykułów AGD nie wkładajcie do pudeł, nie owijajcie w grube tkaniny czy w folię bąbelkową, chyba, że są to opakowania fabryczne. Niedopasowane kartony lub źle przygotowane zabezpieczenia mogą sprawić, że rzeczy będą kołysać się w trakcie transportu. Warto mieć przy sobie natomiast kawałek tektury w trakcie załadunku. W razie potrzeby będzie go można podłożyć pod mebel, żeby uniknąć zabrudzeń.