Jak powłoki okularowe są w stanie poprawić jakość widzenia – Praktyczne przykłady

seiko soczewkiNajbardziej popularną powłoką okularową jest filtr antyrefleksyjny.

Współczesna optyka przygotowała dla nas naprawdę multum innowacyjnych rozwiązań, z których można dowolnie korzystać i które okazują się naprawdę wysoce funkcjonalne. Trzeba pamiętać o tym, że dostępne obecnie okulary są w stanie znacząco poprawić komfort widzenia, niezależnie od warunków panujących w naszym otoczeniu. Dobrym przykładem są tutaj powłoki antyrefleksyjne, soczewki polaryzacyjne, chroniące przed UV i wiele innych przykładów. Producenci, jak ceniony seikovision.com/pl/ stale rozwijają swoją ofertę powłok do okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych.

W jakim celu stosowane są powłoki okularowe?

Podstawowym zadaniem okularów jest albo korekcja wad wzroku albo ograniczenie docierania promieni świetlnych do gałki ocznej, jak ma to miejsce w przypadku okularów przeciwsłonecznych. Wykorzystanie określonego układu optycznego o znanej refrakcji lub szkła działającego jako przysłona może mieć jednakowoż konsekwencje dla ostrości widzenia, a także powstawania tzw. artefaktów optycznych, które zniekształcają obraz i istotnie pogarszają jakość widzenia. Firma znana z produkcji aparatów fotograficznych i soczewek jako pierwsza wprowadziła okulary zawierające w sobie soczewki polaryzacyjne.

Jakie znaczenie ma polaryzacja światła?

Polaryzacja światła widzialnego za pośrednictwem specjalnego filtru pozwala wyrównać parametry fizyczne fali świetlnej. Promienie stają się spójne w zakresie częstotliwości i kierunku wychylenia drgań, co przekłada się na ograniczenie jaskrawości obiektów żółtych, pomarańczowych, czerwonych, eliminując nieprzyjemne doznania optyczne ze strony odbijającego się od tych przedmiotów światła. Poprawia to więc komfort widzenia i jego ostrość przy korzystaniu z okularów przeciwsłonecznych.

Nawet w tańszych modelach soczewki polaryzacyjne są oczywistym standardem, którego zaimplementowanie pozwala zadowolić wymagających klientów, pragnących widzieć ostro, wyraźnie i w sposób naturalny obraz im prezentowany. Zniekształcenia optyczne wynikające z działania światła w obrębie ośrodka o zmiennych parametrach przepuszczalności promieni mogą być wyeliminowane drogą zastosowania powłok.

Inne rodzaje powłok okularowych

Bez wątpienia, najbardziej popularną powłoką okularową jest filtr antyrefleksyjny. Jak podkreśla seikovision.com/pl/ również inne powłoki, jak przeciw tłuszczowa, antyelektrostatyczna i anty -UV staję się coraz popularniejsze na rynku wśród użytkowników soczewek okularowych. Warto stosować powłoki dla lepszego widzenia i komfortu.

Słuchmed badanie słuchu za darmo