Jak pisać pracę inżynierską?

napisze prace inzynierskaPraca inżynierska musi być przemyślana.
Jeśli zabierasz się za pisanie pracy inżynierskiej, przede wszystkim pamiętaj, że odpowiedzialność za układ pracy i wybór tematyki spoczywa na Tobie, jednak oczywiście wcześniej powinna być przedyskutowana z promotorem.

Pisanie pracy inżynierskiej – o czym pamiętać?

Istnieją konkretne zestawy reguł, jeśli chodzi o pisanie prac naukowych. Przede wszystkim jesteś zobowiązany do jednoznacznego określenia źródeł Twoich informacji i zakresu, w jakim praca innych została wykorzystana. Na poparcie swojej pracy możesz również przesłać wszelkie odpowiednie publikacje, których jesteś jedynym lub jednym z autorów. Nie możesz jednak prezentować jako swojej prac inżynierskiej żadnej pracy, która została zaprezentowana podczas starań o inny stopień lub na innym uniwersytecie.

Oprócz regularnych spotkań ze swoim prowadzącym oraz znajomości wszystkich obowiązków i usług świadczonych przez innych, zachęcamy do tego, by przeczytać poniższe porady dotyczące pisania prac inżynierskich.

Praca inżynierska – dodatkowe pomoce i umiejętności

Dla większości studentów bardzo ważna będzie znajomość obsługi komputera do napisania pracy dyplomowej lub dowolnego projektu. Jeśli posiada się zbyt małą wiedzę w tym zakresie, zawsze można się uciekać do pomocy profesjonalistów – więcej na ten temat możesz dowiedzieć się tutaj pisanieprac.org. Innym rozwiązaniem jest zapisanie się na kurs, podczas którego można dowiedzieć się, w jaki sposób oprogramowanie może pomóc w wykonywaniu zadań związanych z pisaniem pracy inżynierskiej, takich jak na przykład:

  • oznaczanie cytatów,
  • utrzymywanie spójnego stylu,
  • tworzenie spisu treści,
  • importowanie pracy przy użyciu innego oprogramowania.

Można to zrobić za pomocą klasycznego Worda, ale łatwiej będzie postawić na edytory, które są szczególnie odpowiednie, jeśli Twoja praca jest wysoce matematyczna – a w przypadku prac inżynierskich zapewne tak jest.

Musisz także dowiedzieć się, jak korzystać z systemów w bibliotece i na wydziale oraz różnych płyt CD-ROM, które zawierają informacje potrzebne do znalezienia publikacji Zapytaj pracowników biblioteki o wskazówki – na pewno chętnie się nimi podzielą.

Doktor, który Cię prowadzi przez ten naukowy proces, powinien udzielić ogólnych wskazówek dotyczących pisania pracy, dlatego w każdym semestrze odbywają się seminaria i zajęcia na temat przekazywania wyników badań studentom inżynierii. Indywidualne konsultacje są dostępne, gdy potrzebne są intensywne prace mające na celu rozwój języka badawczego i umiejętności komunikacyjnych.