Jak można się pozbyć blizn?

Zabieg laseorowy redukcji blizn i rozstępów Dermamed EsteticaRedukcja blizn i rozstępów

W ciągu całego naszego życia możliwe jest nabycie blizn wskutek różnych sytuacji. Skaleczenia, choroby skóry, wypadki – wszystko to może pozostawić trwały ślad na naszym ciele. Czy istnieje jednak sposób na trwałe pozbycie się blizn na skórze? Do wyboru jakiego środka zaradczego powinno się skłonić, aby pozbyć się uciążliwych defektów skóry? Otóż istnieje na to bardzo prosta metoda. Gabinety medycyny estetycznej już od jakiegoś czasu oferują swoim klientom możliwość przeprowadzenia zabiegu redukującego blizny i rozstępy przy pomocy użycia lasera.

Zabieg z użyciem lasera służy przede wszystkim odmłodzeniu i ujędrnieniu wybranej partii skóry ciała. Procedura, którą można wykorzystywać przy redukcji lub niwelacji rozstępów, zmarszczek, przebarwień skóry czy blizn jest bardzo prosta i w żadnym wypadku nie wymaga użycia skalpela. Aby móc pozbyć się defektów skóry nie trzeba w żadnym wypadku umawiać się do szpitala na konsultację z chirurgiem, a wystarczy jedynie odnaleźć w swojej okolicy gabinet medycyny estetycznej oferujący przeprowadzenie tego rodzaju zabiegu.

Redukcja blizn i rozstępów

Przebieg całej procedury jest następujący – tuż przed zabiegiem wybraną przez pacjenta partię skóry pokrywa się żelem do zabiegów USG, a następnie w niezwykle precyzyjny i kontrolowany sposób wykonuje się procedurę przy użyciu lasera. W tym czasie laser zostaje przepuszczony przez żel USG i dokonuje uszkodzeń naskórka oraz głębszych partii skóry. Tego typu procedura ma za zadanie pobudzenie komórek do działania, a w efekcie do zastąpienia uszkodzonych komórek przez nowe. Dzięki temu powstaje wrażenie posiadania młodszej i jędrniejszej skóry w miejscu zabiegu.

Zabieg, którego efektem ma być redukcja blizn czy rozstępów, nie jest jednak jednorazowym przedsięwzięciem. Aby efekty były jak najlepsze oraz jak najbardziej długotrwałe, zaleca się cykl od czterech do siedmiu zabiegów w przedziale czasowym co dwa tygodnie. W przypadku procedury usuwania blizn ilość wizyt w gabinecie medycyny estetycznej może wydłużyć się czasami nawet do dziesięciu zabiegów. Miejscem, w którym można wykonać taki zabieg jest Dermamed Estetica.

Przeciwwskazania: Zabieg redukcji blizn i rozstępów

Oczywiście trzeba również pamiętać o możliwych przeciwwskazaniach przed podjęciem zabiegu. Problemy z aktywnym zapaleniem wirusowym, opryszczka, choroby skóry, świeżo opalona skóra czy też niedawno przebyta ciąża i wiele innych czynników, może być powodem braku możliwości wykonania zabiegu z użyciem lasera. Aby mieć pewność co do możliwości wykonania zabiegu, zaleca się wcześniejszą konsultację w gabinecie medycyny estetycznej, w którym chce się wykonać zabieg.

Słuchmed badanie słuchu za darmo