Jak łączyć płytki łazienkowe i stworzyć wymarzoną aranżację?

płytki łazienkowe tanieJak wybrać płytki do łazienki? To zależy.
Zaprojektowanie i zaaranżowanie domowych pomieszczeń to wcale nie tak proste zadanie, jak mogłoby się wydawać na samym początku. Niezbędna jest bowiem wiedza na temat możliwości architektonicznych danego pomieszczenia, a także znajomość produktów i umiejętność wyboru tych najbardziej trwałych i praktycznych. Kwestia ta dotyczy także zakupu najlepszych płytek łazienkowych, które idealnie będą pasować nie tylko do wnętrza pojedynczego pomieszczenia, ale też będą współgrać z innymi przestrzeniami w domu.

Białe płytki łazienkowe

Wśród osób zajmujących się aranżacją, dużym powodzeniem cieszą się klasyczne propozycje, które doskonale uzupełniają każdy dom czy mieszkanie. W takiej stylizacji bardzo często znajdziemy białe lub bardzo jasne płytki łazienkowe połączone z nieco ciemniejszymi, choć też stonowanymi kolorami, jak choćby beż, brąz czy szarość. Biel jest na tyle uniwersalna i elegancka, że od wielu sezonów nie wychodzi z mody, a wręcz cieszy się coraz większym powodzeniem właścicieli nieruchomości. Białe płytki przyciągają brud? Niekoniecznie. Wiele zależy od faktury płytki. Biel doskonale rozjaśnia ciemne łazienki i optycznie powiększa te niewielkich rozmiarów. Natomiast rozmaite kształty, rozmiary, faktury czy wzory na jasnych płytkach pozwalają osiągnąć efekt prostej, choć jednocześnie niezwykle oryginalnej i gustownej aranżacji. Dodatkową zaletą jasnych płytek łazienkowych jest to, że pięknie komponują się one z każdym kolorem, dlatego tego typu akcenty można śmiało wprowadzać w takich elementach jak tekstylia, meble czy liczne akcesoria.

 

Odrobina koloru w płytkach łazienkowych

Nie znaczy to jednak, że większość dzisiejszych łazienek urządzona jest jedynie w jasnych i klasycznych barwach. Obok stonowanych aranżacji, pojawiają się te pełne mocnych kolorów. Tu również podstawą są płytki łazienkowe – https://plytki24.pl/Plytki_Lazienkowe.html w kolorze czerwonym, żółtym, niebieskim, filetowym, a nawet czarnym. Taka aranżacja wymaga nie lada odwagi i dużej umiejętności łączenia intensywnych kolorów – całość powinna bowiem tworzyć spójną całość, a nie jedynie wrażenie chaosu i przytłoczenia. Warto się na nią zdecydować także, jeśli mamy do wykończenia dość jasne i przestronne wnętrze łazienki. W małych pomieszczeniach zbyt dużo ciemnych kolorów nie jest najlepszym rozwiązaniem. Gdy zdecydujemy się na płytki łazienkowe w mocnych kolorach, warto też zrezygnować z barwnych akcentów – tu znacznie lepiej będą pasować tekstylia i akcesoria w stonowanych kolorach – bieli, beżu, szarości bądź czerni, w zależności od tego, jakie płytki zostaną użyte do zaaranżowania danego pomieszczenia.

Ostateczny efekt zależy jedynie od naszej wyobraźni, umiejętności i oczywiście możliwości architektonicznych danego pomieszczenia. A zatem warto dokładnie wiedzieć, jak chcemy, żeby wyglądała nasza łazienka, kupić odpowiednie materiały i zabrać się do pracy – im szybciej zaczniemy remont, tym szybciej też go zakończymy i będziemy mogli cieszyć się pięknym, nowoczesnym wnętrzem!

Słuchmed badanie słuchu za darmo