Jak kupić pierwsze mieszkanie w Warszawie – Praktyczne wskazówki dla wnuków

jak wybrac mieszkanie w WarszawiePierwsze mieszkanie w Warszawie - Warto wiedzieć na co zwrócić uwagę.

Rynek pracy w Warszawie wciąż ma wiele do zaoferowania, dlatego do stolicy chętnie przyjeżdżają młodzi ludzie, którzy chcą robić karierę zawodową i żyć na dobrym poziomie. Z myślą o nich powstaje wiele nowoczesnych budynków mieszkalnych, najczęściej położnych na obrzeżach. Jeśli jednak ktoś ma ochotę mieszkać blisko centrum lub Starego Miasta, nic nie stoi na przeszkodzie, by kupił mieszkanie z rynku wtórnego. Czym się kierować, wybierając swoje pierwsze, wymarzone M?

Znajomość rynku nieruchomości

Gdy pojawia się pomysł zakupu mieszkania, warto odłożyć na bok emocje i zacząć interesować się rynkiem nieruchomości. Jak się za to zabrać? Najlepiej na bieżąco śledzić ogłoszenia o sprzedaży mieszkań z różnych portali nieruchomości, na przykład na stronie: https://sonarhome.pl/nieruchomosci/na-sprzedaz/warszawa, by widzieć, jak kształtują się ceny i na jakie udogodnienia można liczyć w założonym budżecie. Przeglądanie ofert może również być pomocne, by wyrobić sobie opinię na temat szacowanych kosztów remontu.

Potwierdzona zdolność kredytowa

Warto na bieżąco śledzić informacje dotyczące rynku nieruchomości, można w tym celu śledzić różne strony ,na przykład: https://sonarhome.pl/ceny-mieszkan/warszawa. Znajomość ogłoszeń i średnich cen to dobra podstawa do prowadzenia rozmów w banku na temat kredytu hipotecznego. Określenie średniej kwoty zakupu mieszkania, będzie dobrym punktem wyjścia dla ustalania zdolności kredytowej. Informacje z banku pomogą odpowiedzieć, na pytanie, czy możliwy będzie zakup własnego m w wymarzonej dzielnicy, czy trzeba będzie zmienić preferencje dotyczące lokalizacji?

Cierpliwość i refleks podczas przeglądania ogłoszeń

Znając przedział szacowanej zdolności kredytowej, można przystąpić do przeglądania ogłoszeń. To zajęcie, które wymaga z jednej strony cierpliwości – nie wiadomo, jak szybko pojawi się idealne mieszkanie w dobrej cenie oraz refleksu – jeśli takie ogłoszenie wyświetli się na monitorze, trzeba bardzo szybko umawiać spotkanie. Jeśli nieruchomość jest w dobrej lokalizacji i w cenie dostosowanej do realiów rynku, w ciągu kilku minut może ustawić się do niego kolejka chętnych.

Umiejętność negocjowania ceny

Rozmowa z właścicielem mieszkania lub pośrednikiem nieruchomości to doskonała okazja, aby zapytać o wszystkie szczegóły związane z lokalem. Warto uzyskać jak najwięcej informacji przez telefon, by oglądać tylko te mieszkania, których zakup jest brany pod uwagę. Do wizyty trzeba się odpowiednio przygotować. Znając lokalizację nieruchomości, można dokonać jej wyceny. Najlepiej zrobić to, korzystając z wyceniarki na stronie: https://sonarhome.pl/wycena-mieszkania. Często zdarza się tak, że do oglądania mieszkania umawianych jest kilka osób w krótkich odstępach czasu. W ten sposób kupujący depczą sobie po piętach, a właściciel ma nadzieję, że presja wpłynie na tempo podejmowania przez nich decyzji. Trzeba jednak zachować zimną krew i dać sobie chwilę za rozważenie wszystkich za i przeciw.

Zakup pierwszego mieszkania może być stresującym doświadczeniem. Warto dokładnie zaplanować swoje działania i poznać rynek, by wiedzieć, gdy trafi się na prawdziwą perełkę, której kupno to będzie doskonały interes.

Słuchmed badanie słuchu za darmo