Jak działa lampa sollux i jakie są wskazania do jej użycia?

solux lampa jak działaNa co pomaga lampa sollux?
Lampa sollux to nowoczesne urządzenie wykorzystywane w zabiegach fizjoterapeutycznych. Emituje promieniowanie krótkie białe i czerwone, które wnika głęboko w tkanki poprawiając ich ukrwienie, rozszerzając naczynia krwionośne oraz zmniejszając napięcie mięśni i redukując dolegliwości bólowe. Lampa sollux pomaga w eliminowaniu stanów zapalanych oraz wspomaga szybsze gojenie się ran.

Przebieg zabiegu z wykorzystaniem lampy sollux

Lampa sollux emituje fale podczerwieni o długości 1200-1400 nm. Jest to krótkofalowe promieniowanie, które uznawane jest za najbardziej efektywne, bezpieczne dla organizmu człowieka oraz łatwe w stosowaniu. Lampy tego typu wyposażone są w szkła w kolorze czerwonym, niebieskim lub fioletowym. Dostępne są zarówno duże lampy sollux, które wykorzystywane są do naświetlania większych obszarów ciała, jak i mniejsze urządzenie używane do przeprowadzania zabiegów miejscowych.

Pojedynczy zabieg przeprowadzany przy użyciu lampy sollux trwa zwykle od 10 do 20 minut. W celu jego wykonania światło emitowane przez lampę zostaje skierowane na określoną partię ciała, a promiennik umieszczony we właściwej odległości od pacjenta. Zabieg za pomocą lampy sollux bardzo często jest przygotowaniem do dalszej terapii – lampy sollux wykorzystywane są bowiem jako wstęp do masażu, jonoterapii, a także ćwiczeń ruchowych. Ilość zabiegów jest dostosowywana do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta, a sama lampa sollux może być stosowana u osób w różnym wieku.

Jak działa lampa sollux i jakie są wskazania do jej użycia?

Lampa sollux z filtrem niebieskim posiada działanie przeciwbólowe. Oprócz tego, stosowana jest także w celu złagodzenia podrażnienia naskórka w wyniku złuszczania lub oczyszczania. Lampa sollux emitująca światło czerwone posiada z kolei działanie łagodzące stany zapalne oraz przyspieszające gojenie się ran.

Lampa sollux posiada wiele różnych zastosowań. Najczęstszymi wskazaniami do jej użycia są stany zapalne tkanek miękkich, stawów oraz tkanek okołostawowych. Zabiegi z wykorzystaniem lampy sollux są także zalecane pacjentom cierpiącym z powodu uszkodzeń skóry oraz trudnogojących się ran. Lampa sollux skutecznie leczy nerwobóle, bóle kręgosłupa oraz dyskopatie. Dobrze sprawdza się również w przypadku eliminowania bólów zlokalizowanych w obrębie mięśni, odmrożeń oraz oparzeń. Lekarze zalecają jej użycie w przypadku urazów narządów ruchu oraz przeczulic.

Przeciwwskazania do zabiegów leczniczych z lampą sollux

Niestety nie każda osoba może być bezpiecznie poddawana zabiegom z wykorzystaniem lampy sollux. Aby skorzystać z ich dobrodziejstw pacjenci muszą być zdrowi, gdyż najczęstszym przeciwskazaniem do wykorzystania lampy sollux jest gorączka oraz infekcje organizmu. Zabiegom przy użyciu lampy sollux nie mogą być poddawane również osoby, które mają duże skłonności do krwawień, cierpią z powodu żylaków oraz chorują na czynną gruźlicę płuc. Lampa sollux nie może być stosowana także w przypadku osób chorujących na nowotwory, padaczkę oraz nadciśnienie tętnicze.

Słuchmed badanie słuchu za darmo