Jak działa aplikacja Blix?

instrukacja blixaJak działa Blix?

Blix to darmowa aplikacja na smartfony i tablety, w której znajdują się gazetki reklamowe do najpopularniejszych sklepów i marketów. Korzysta z niej już ponad 1 000 000 zadowolonych osób, przeglądających oferty, wyszukujących najlepszych promocji i tworzących w aplikacji listy zakupowe. Tłumaczymy, w jaki sposób działa aplikacja Blix i jakie ma funkcje.

Najpierw Blix, później zakupy

Aplikacja Blix jest bardzo prosta w użytkowaniu. Zaraz po włączeniu jej na swoim smartfonie lub tablecie, widzimy listę najpopularniejszych sklepów i marketów, ułożoną w porządku alfabetycznym. Dzięki temu w prosty sposób możemy znaleźć interesujący nas sklep. Klikając w logo danego sklepu, przechodzimy do listy gazetek. Wybierając tytuł danej gazetki z listy, przechodzimy do niej. By ją obejrzeć, przesuwamy po ekranie palcem w prawo i w lewo. Możemy powiększać gazetki, rozszerzając ekran palcami.

Powiadomienia z nowymi ofertami ulubionych sklepów

gazetka biedronki na telefon

Każdego dnia, do Blixa dodawane są nowe gazetki sklepowe. Użytkownicy, którzy wybrali swoje ulubione sklepy, otrzymują powiadomienia o nowych ofertach, które trafiły do aplikacji. Dzięki temu nie omija ich żadna promocja i mogą jeszcze więcej zaoszczędzić podczas codziennych zakupów.

Klikając w powiadomienie z Blixa pojawiające się na smartfonie lub tablecie, zostaniemy przeniesieni do aplikacji, by obejrzeć najnowsze gazetki. Więcej na temat dodawania sklepów do ulubionych przeczytasz w tym artykule.

 

Wyszukiwarka produktów

W aplikacji Blix znajduje się również wyszukiwarka, za pomocą której znaleźć można produkty i marki, by sprawdzić, gdzie aktualnie są w ofercie i porównać ceny. Z wyszukiwarki można korzystać, wpisując dane słowo ręcznie lub wybierając je głosowo (ikona mikrofonu po prawej stronie wyszukiwarki). Więcej na temat wyszukiwarki w Blixie przeczytasz w tym artykule.

wyszukiwarka blixa

Lista zakupowa

Kolejnym udogodnieniem w Blixie jest wbudowana lista zakupowa, znajdująca się tuż pod wyszukiwarką. Na ten moment jest dostępna wyłącznie dla użytkowników Androida (od wersji 4.8.0). Możemy dodawać do niej produkty z gazetek, a także wpisywać ręcznie produkty spoza gazetek. Lista zakupowa podzielona jest na sklepy, by jeszcze łatwiej było z niej korzystać podczas zakupów. Działa również, gdy nie mamy połączenia z internetem. Więcej na temat listy zakupowej w Blixie przeczytasz w tym artykule. Warto pamiętać, że na ten moment lista zakupowa jest dostępna tylko dla użytkowników z systemem Android.

Karty lojalnościowe

aplikacja do kart lojalnościowych

Dla użytkowników Blixa na urządzeniach z systemem Android (od wersji 4.13.3 aplikacji) dostępna jest jeszcze jedna opcja – karty lojalnościowe. Nowa funkcja pozwala na dodawanie do aplikacji kart lojalnościowych ze sklepów, które odwiedzamy. Dzięki temu nie musimy już nosić ich przy sobie – wystarczy, że na zakupy zabierzemy smartfon lub tablet, na którym zainstalowaliśmy Blixa. Więcej na temat kart lojalnościowych w Blixie przeczytasz w tym artykule.