Jak dobrze wyglądać po sześćdziesiątym roku życia?

wyglad emeryta w PolsceJak dobrze wyglądać po 60-tce? Poznaj zasady i trzymaj się ich.

Kiedy przekraczamy magiczną barierę sześćdziesiątego roku życia myślimy nad tym co zrobić, aby wyglądać dobrze. Szukamy informacji w internecie, pytamy znajomych i myślimy nad tym konkretnym tematem. Czy istnieją metody, dzięki którym możemy wyglądać zdrowo i atrakcyjnie mimo upływających lat?

 Oczywiście, że jest to możliwe, jednak trzeba zastosować kilka rad, które nam w tym pomogą.

Atrakcyjny wygląd po sześćdziesiątce

Nie ważne ile masz lat i co do tej pory robiłaś w swoim życiu. Liczy się to co możesz zrobić w tym momencie, aby poczuć się znów atrakcyjnie. Gdy na naszej twarzy pojawiają się zmarszczki, znamiona, czy inne niedoskonałości nie znaczy to, że to już jest koniec i nic nie można z tym zrobić.

Wiele osób, które ukończyły sześćdziesiąt lat wygląda lepiej od tych, które mają dwadzieścia parę. Wystarczy spojrzeć na znaną aktorkę Sophie Loren, która mimo ukończonych osiemdziesięciu lat nadal wygląda atrakcyjnie i ma w sobie dużo wigoru.

Jeśli Tobie także zależy na atrakcyjnym wyglądzie to powinnaś przestrzegać następujących zasad.

Ćwiczenia

Często mówi się, że gdy jesteśmy starsi to nie wypada już czegoś robić. To przekonanie nas ogranicza i sprawia, że zamiast ruszyć do przodu użalamy się nad sobą. Zamiast siedzieć na kanapie i patrzeć się w ekran telewizora wyjdź z domu i zacznij ćwiczyć. Pamiętaj też, że seks na emeryturze jest Twoim sprzymierzeńcem w walce o zdrowie i dobry wygląd. Seks po 60-tce rozładowuje stres, który odpowiada za powstanie wielu chorób. Nie zapominaj o seksie, ale pamiętaj też o zwykłych ćwiczeniach i porannej gimnastyce.

O jakich ćwiczeniach mówimy? O takich, które będą sprawiać Ci dużo przyjemności. Bieganie, jazda na rowerze, pływanie, taniec towarzyski. To wszystko jest dla ludzi i już po jednej sesji treningowej poczujesz się o wiele lepiej! A jak już zaczniesz regularnie ćwiczyć to zobaczysz jak zmienia się Twoje ciało. Jeżeli zależy Ci na lepszym wyglądzie i poprawieniu sylwetki nie ma nic lepszego niż regularny trening.

Zdrowa Dieta

Jest takie powiedzenie: w zdrowym ciele zdrowy duch. Oznacza to, że to co jesz wpływa na Twój poziom energii i wygląd zewnętrzny.

Oprócz sportu powinnaś zdrowo się odżywiać. To znaczy, żeby unikać produktów, które zawierają dużo tłuszczu i są bardzo kaloryczne. Po sześćdziesiątym roku życia powinniśmy zwracać baczną uwagę na to co jemy, aby nie podwyższyć poziom cholesterolu.

Wybieraj takie produkty, które zawierają dużo witamin i minerałów. Jedz dużo warzyw i owoców, ponieważ mają antyoksydanty, które zwalczają wolne rodniki z organizmu i sprawiają, że zachowasz zdrowy wygląd skóry. Ponadto jedz ryby i orzechy, ponieważ zawierają kwasy omega-3, które zmniejszają ryzyko powstania choroby Alzheimera, wspomagają pracę mózgu i wzmacniają nasze kości.

Należy też pamiętać, aby nie najadać się do syta. Lepiej rozkładać posiłki na mniejsze porcje i zamiast 2 albo 3 sytych dań serwować sobie 5 albo 6 w ciągu całego dnia. Po takiej zmianie poczujesz, że masz więcej energii do życia i jednocześnie będziesz wyglądać lepiej.

Uśmiech

Czy wiesz, że osoby, które się uśmiechają są lepiej oceniane pod kątem atrakcyjności niż ludzie, którzy tego nie robią? Śmiech wydziela endorfiny, które trafiają do mózgu sprawiając, że czujesz wewnętrzne zadowolenie. Uśmiech powinien gościć na Twojej twarzy najczęściej, jak to tylko możliwe.

Kiedy rozmawiasz z innymi ludźmi staraj się szczerze uśmiechać. To ma być zupełnie naturalny uśmiech, który ma za zadanie pokazać innym, że jesteś osobą pozytywnie nastawioną do świata.

W jaki sposób poprawić sobie humor i częściej się uśmiechać:

  • Oglądaj dobre komedie w telewizji lub w kinie.
  • Pójdź w miejsce, w którym odbywa się Stand-Up w wykonaniu profesjonalnych komików. To gwarancja dużej dawki śmiechu!
  • Ćwicz przed lustrem swój uśmiech. Postaraj się, żeby był naturalny i wiarygodny.
  • Spotykaj się z ludźmi, którzy dobrze na Ciebie wpływają i przy których czujesz się komfortowo.

Suplementy diety

Dieta i aktywność ruchowa to najważniejsze czynności, o których powinniśmy pamiętać. Nie należy zapominać też o dostarczaniu witamin, które pomogą zachować nam zdrowy wygląd. Większość z nich znajdziesz w owocach i warzywach, jednak gdy jest ich za mało pomoże Ci dodatkowa suplementacja

Jeżeli chcesz zwalczyć cellulit z ud lub masz nadwagę to warto wspomóc się czymś co rozwiąże Twój problem. Dobrym rozwiązaniem będzie wybór odpowiednich suplementów , które skutecznie wyeliminują wszelkie niedoskonałości, które są widoczne na Twoim ciele.

W innym wypadku jeżeli masz nadwagę to pomogą Ci suplementy wspomagające odchudzanie. Jednak trzeba wybierać tylko takie suplementy, które charakteryzują się naturalnym składem i cieszą się dobrymi opiniami. Korzystając z dobrych produktów szybciej osiągniesz swój cel.

To że na naszej głowie pojawiają się siwe włosy, zmarszczki czy inne niedoskonałości wcale nie oznacza, że powinniśmy siedzieć z założonymi rękami. To w jaki sposób będziemy dbać o zdrowie będzie wpływało na nasz wygląd i atrakcyjność.

Słuchmed badanie słuchu za darmo