Jak dbać o zdrowie seksualne?

Jak dbać o zdrowie seksualne w związkuJak dbać o zdrowie seksualne? Regularnie się kochać.

Z utrzymaniem dobrej kondycji seksualnej ma problemy coraz więcej osób, nierzadko bardzo młodych. Na osłabienie libido wpływają różne czynniki środowiskowe, a także styl życia. Zaburzenia i dolegliwości w tej sferze dotyczą zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Istnieją na szczęście sposoby na to, aby uchronić się przed spadkiem libido oraz cieszyć się nienagannym zdrowiem seksualnym w każdym wieku. Zobacz jak dbać o zdrowie seksualne.

Regularna aktywność fizyczna

Ćwiczenia fizyczne mają zbawienny wpływ na kondycję seksualną. Systematyczna aktywność ruchowa pozwala na utrzymanie prawidłowej sylwetki oraz zgubienie zbędnych kilogramów, co sprzyja właściwej regulacji hormonów płciowych oraz przyczynia się do wzrostu libido. Nie bez znaczenia pozostaje lepsze ukrwienie całego ciała, ze szczególnym wskazaniem na narządy rozrodcze. Aktywność fizyczna wzmacnia również mięśnie, które bardzo intensywnie pracują podczas współżycia. Ćwiczenia poprawiają także samoocenę i zapewniają dobry humor, dzięki czemu zwiększają apetyt na seks.

Regularna aktywność fizyczna to więcej seksu

Aktywność fizyczna sprzyja kontaktom seksualnym.

Prawidłowa dieta

Odpowiednio zbilansowane i regularne posiłki mają znaczący wpływ na zdrowie, również seksualne. Dieta powinna dostarczać do organizmu wszystkie niezbędne mikro- i makroelementy, które zwiększają kondycję i odporność. Prawidłowo odżywione ciało jest zdolne do zniesienia większych obciążeń fizycznych, co pozostaje nie bez znaczenia w trakcie zbliżenia. W jadłospisie nie może zabraknąć produktów bogatych w witaminy i minerały, a zarazem odpowiednio dobranych pod względem proporcji między węglowodanami, tłuszczami oraz białkiem. W diecie warto również uwzględnić żywność stymulującą libido, jak chociażby owoce morza.

Systematyczny wypoczynek

Brak odpowiedniej ilości snu przyczynia się do zmęczenia, a tym samym osłabienia potencji. Brak wypoczynku odbiera energię i ochotę na podejmowanie jakichkolwiek działań, co przyczynia się do utraty pożądania oraz wykształcenia oziębłości seksualnej. Dbając o regularny, zdrowy sen, zyskać można znaczącą poprawę wydolności całego organizmu. Dla kobiet oznacza to większy apetyt seksualny, a dla mężczyzn możliwość utrzymania dłuższej i bardziej satysfakcjonującej erekcji. Jeżeli ilość snu w nocy jest zbyt krótka, warto zadbać przynajmniej o kilkunastominutowe drzemki w ciągu dnia. Nawet krótki odpoczynek poprawia samopoczucie, ponieważ daje organizmowi szansę na regenerację.

Rezygnacja z używek

Na zdrowiu seksualnym bardzo negatywnie odbija się nadużywanie wszelkiego rodzaju używek. Dotyczy to zarówno alkoholu czy papierosów, jak i środków znacznie mocniejszych – narkotyków. Palenie przyczynia się do zmian miażdżycowych oraz związanego z tym zmniejszenia światła naczyń krwionośnych, przez co napływ krwi do narządów rozrodczych jest znacząco utrudniony. Regularne palenie obniża też ogólną wydolność organizmu, który nie jest w stanie sprostać intensywnemu wysiłkowi towarzyszącemu zbliżeniu. Do zwężenia naczyń krwionośnych przyczynia się również alkohol, który dodatkowo wywołuje zaburzenia rytmu pracy serca. Używki te prowadzą do poważnych powikłań, np. zawału. Narkotyki dodatkowo wyniszczają psychikę i silnie uzależniają, co bardzo negatywnie odbija się na popędzie seksualnym.

Rezygnacja z używek wływa na jakość seksu

Rezygnacja z używek wpłynie na jakość współżycia.

Unikanie stresu

Napięcie emocjonalne może wynikać z wielu sytuacji stresowych, których należy za wszelką cenę unikać. Stres niekorzystnie wpływa na samopoczucie, a także zdolność do działania i podejmowania wyzwań. Wywołuje nie tylko problemy z erekcją, ale również skutecznie zniechęca do odbywania stosunków seksualnych. Warto więc zadbać o to, aby regularnie rozładowywać napięcie emocjonalne. Do polecanych rozwiązań należą różne metody relaksacyjne, np. joga, medytacja czy masaże. Wielu mężczyzn zmaga się ze stresem wynikającym bezpośrednio z problemów seksualnych, powodowanych np. kompleksem małego członka. Satysfakcję ze stosunku może poprawić żel Collosel, którego opis znajduje się na tej stronie. Żel Collosel nie tylko wzmacnia erekcję, ale też przyczynia się do zwiększenia rozmiarów członka.