Implanty zębowe – Co warto o nich wiedzieć?

implant zebowe krakowImplanty zębów wcale nie są tak drogie jak powszechnie się uważa.

Problem utraty zębów stałych dotyka coraz większej liczby osób w każdym niemal wieku. Zęby tracimy z powodu próchnicy, chorób dziąseł i przyzębia, a także z powodu niewłaściwej higieny jamy ustnej. Ekstrakcja zębów wcale nie musi jednak oznaczać konieczności pogodzenia się z brakiem zębów. W miejscu wyrwanego zęba można bowiem z powodzeniem wstawić implant, który doskonale go zastąpi. Co warto wiedzieć o implantach zębowych i dlaczego warto wykonać je w Krakowie?

Implanty Kraków w europejskiej czołówce

Podjęcie decyzji o wstawieniu implantu to dopiero początek drogi. Każdy pacjent musi bowiem jeszcze wybrać odpowiednią klinikę, która zajmie się przeprowadzeniem zabiegu jego wszczepienia. Świetnym wyborem w naszym kraju jest Kraków, który obecnie znajduje się w europejskiej oraz światowej czołówce wśród miast zajmujących się profesjonalną implantologią.

Co roku stolicę Małopolski odwiedzają całe rzesze ludzi z Polski i ze świata, które pragną przywrócić sobie zdrowy i estetyczny uśmiech, uzupełnić brakujące zęby oraz polepszyć swoje zdrowie i samopoczucie. Jeśli więc chodzi o implanty Kraków pod uwagę powinni wziąć nie tylko mieszkańcy Małopolski, ale także osoby na co dzień mieszkające w innych regionach Polski.

Implanty to bezpieczna alternatywa do własnych zębów

Implanty stały się szczególnie popularne w ostatnich latach. Warto jednak wiedzieć, że zabiegi wszczepiania sztucznych korzeni zębowych przeprowadzane są już od lat 60-tych XX w. Jest to więc obecnie bardzo dobrze znana oraz w pełni dopracowana technika, która oferuje pacjentowi pełne bezpieczeństwo oraz długoterminową satysfakcję. Jej zaletą jest także to, że zabiegowi wszczepienia implantu mogą poddać się osoby w różnym wieku, w tym także seniorzy.

Aktualnie najczęściej stosowanymi implantami są śruby wykonane z tytanu oraz nowoczesne implanty cyrkonowe. Oba te materiały są znakomicie tolerowane przez organizm ludzki, gdyż charakteryzują się dużą biozgodnością. Implanty tytanowe oraz cyrkonowe są także odporne na korozję oraz zmiany pH w ustach, co gwarantuje komfort oraz bezpieczeństwo ich noszenia przez długi czas. Prawidłowo wstawiony oraz właściwie pielęgnowany implant może bowiem służyć pacjentowi przez całe życie.

Implanty Kraków? Wybierz sprawdzoną klinikę!

Niezwykle istotną rolę dla prawidłowego wszczepienia implantu oraz jego trwałości odgrywa klinika oraz lekarz, który będzie wykonywał zabieg. Wszczepienie implantów nie należy także do najtańszych zabiegów, dlatego powinniśmy starannie przeanalizować wybór gabinetu, który w profesjonalny sposób zajmie się naszym uśmiechem.

Nowoczesna klinika powinna zadbać przede wszystkim o profesjonalną oraz nowoczesną diagnostykę, która powinna poprzedzać każdy zabieg wszczepienia implantu. W Krakowie możemy skorzystać z komputerowego planowania leczenia implantologicznego, dzięki któremu lekarz ma możliwość zrekonstruowania kości szczeki oraz zębów w 3D oraz przeprowadzenia symulacji wprowadzenia implantów. Dzięki niej specjalista dogłębnie poznaje specyfikę oraz budowę naszej szczęki, co pozwala mu na dokładniejsze oraz znacznie bardziej precyzyjne zaplanowanie całego leczenia.

Komputerowe planowanie leczenia implantologicznego to ogromna zaleta również dla samego pacjenta. Dzięki niemu ma on bowiem możliwość podziwiania na ekranie komputera efektów, jakie zostaną osiągnięte dzięki wszczepieniu implantów. Komputerowe planowanie leczenia implantologicznego oraz implanty Kraków w INDEXMEDICA to najlepszy wybór dla wszystkich pacjentów, którzy chcą utwierdzić się w przekonaniu co do słuszności wyboru leczenia implantologicznego oraz poprawić dzięki niemu nie tylko swój wygląd, ale przede wszystkim komfort życia.

Słuchmed badanie słuchu za darmo