Implanty zębów w Warszawie – Gdzie wstawić implant?

implanty zebow warszawaImplanty zębów nie muszą być drogie, ale nie mogą być tanie.

Już od 1965 roku, kiedy to zastosowano pierwszy tytanowy implant korzenia zęba u pacjenta w Szwecji, implantologia dynamicznie się rozwija. Nie brakuje klinik oferujących leczenie z zastosowaniem implantów. Na co zwrócić uwagę wybierając gabinet, w którym poddamy się zabiegowi uzupełnienia braków w uzębieniu z wykorzystaniem wspomnianych implantów?

Doświadczona klinika

Najbezpieczniej jest poddać się zabiegowi wszczepienia implantów w klinice, która ma solidne przygotowanie i implantologów z bogatym doświadczeniem. Trzeba pamiętać, że wszczepianie implantów zębowych nie jest zabiegiem wykonywanym tak często, jak inne zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej. Stąd też wiele klinik może wykonywać je sporadycznie. Rośnie wówczas ryzyko powikłań. Przy doświadczonych lekarzach, z rozległą wiedzą na temat implantów, takie ryzyko jest minimalne.

Jeśli lekarz wykonujący zabieg może pochwalić się przeprowadzeniem setek takich zabiegów, to z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że jest kompetentnym lekarzem i warto oddać w jego ręce swoje uzębienie. Chirurg implantolog powinien być członkiem stowarzyszeń implantologicznych i legitymować się certyfikatami z odbytych szkoleń branżowych, np. organizowanych przez producentów implantów.

Sprawdź implanty zębów Warszawa – Klinika Supradent, a przekonasz się, że w stolicy jest to jedna z najlepszych klinik do wszczepiania implantów i nie tylko. Jej lekarze stomatolodzy, zarówno chirurdzy, jak i implantolodzy mają wiedzę, umiejętności i wieloletnie doświadczenie w swoim zawodzie.

Nowoczesne technologie leczenia

Stomatologia i implantologia to dziedziny, które szybko się rozwijają, dzięki czemu kliniki stomatologiczne są w stanie zaoferować swoim klientom szeroki zakres usług dotyczących protetyki zębowej, w tym obejmujące zabiegi implantologiczne. Można w tym wypadku wykorzystać nowoczesne systemy, które pozwalają lekarzom na odbudowę okostnej i umieszczenie implantów tam, gdzie jeszcze parę lat temu było to niemożliwe.

W wykwalifikowanej w zakresie implantologii klinice nie jest już przeszkodą nawet znaczny zanik kości u pacjentów. U takich osób lekarze oferują przeprowadzenie procedury przygotowującej do wszczepienia implantów, zabiegi sterowanej regeneracji kości oraz podnoszenia dna zatoki zębowej.

Wykonanie wszczepu tytanowego implantu w zdrową tkankę kostną pacjenta to dla fachowców w tej dziedzinie żadna filozofia, ale już stworzenie optymalnych warunków do prawidłowego wygojenia implantu zębowego jest sztuką wymagającą wiedzy i doświadczenia oraz możliwości skorzystania z najnowocześniejszego sprzętu w klinice stomatologicznej.

Wyposażenie kliniki

W dobrej klinice stomatologicznej pacjent powinien mieć zapewnione kompleksowe usługi. Nie tylko zabieg wszczepienia implantów, ale i diagnostykę pozwalającą na solidne przygotowanie go do tego celu. Ważne jest, aby klinika dawała możliwość wykonania diagnostyki radiologicznej na miejscu, co zaoszczędzi pacjentowi czas i przyspieszy wykonanie zabiegu.

Także znieczulenie powinno być podawane precyzyjnie, o ile to konieczne – a przy implantach tak zwykle jest – żeby stomatolog z pomocą anestezjologa mógł przeprowadzić zabieg w sedacji.

Implanty zębowe muszą być wysokiej klasy, od renomowanych producentów. Ważne jest doświadczenie lekarza wszczepiającego implanty, a także wyposażenie kliniki. Wyznacznikiem jakości będzie gwarancja pewności dobrego efektu leczenia.