Ile kosztuje japońska herbata matcha dobrej jakości?

japońska herbata matchaMatcha - dobra herbata z Japonii.

Herbata matcha.

Czy wiesz, co to jest matcha (macza)? Jeśli lubisz popijać ciepłą, aromatyczną herbatę to ten produkt z pewnością przypadnie Ci do gustu. Matcha to japońska, zielona herbata w proszku, której niezwykłe zabarwienie i wyjątkowe właściwości, od stuleci towarzyszą Japończykom. Ile trzeba zapłacić za dobrą matche?

Matcha (czyt. macza)nierozerwalnie łączy się z kulturą japońską. Ze względu na swoje właściwości, ale również bardzo aromatyczny smak jest uznana za najcenniejszą herbatę pochodzącą z Kraju Kwitnącej Wiśni. Pomimo jednak tak ogromnej popularności, matchę wytwarza się w ograniczonej ilości. Wszystko za sprawą specjalnych wymagań dotyczących uprawy. Matcha do dobrego wzrostu wymaga posadzenia na zacienionych plantacjach.

Historia niezwykłej herbaty – japońska matcha

Podobno już w XIII wieku pito matche. Jej smak odkryli buddyjscy mnisi, którym matcha pomagała w skupieniu i koncentracji, niezbędnych podczas medytowania. Popularność matcha zyskała jednak, dzięki mistrzowi Zen Eisai, który nazwał ją eliksirem nieśmiertelnych. Nic dziwnego, że herbata z tak bogatą tradycją uprawy oraz parzenia jest nieodzownym składnikiem nie tylko napojów, ale również smacznych wypieków.

U nas, czyli w krajach zachodnich, matcha została odkryta dopiero w XXI wieku. Szybko jednak zyskuje na popularności jako, że to jeden z najzdrowszych sposobów na uzupełnienie codziennej diety. Dlaczego? Przede wszystkim jest naturalnym źródłem antyoksydantów , co oznacza, że spowalnia procesy starzenia się organizmu oraz zapobiega powstawaniu poważnych chorób.

Warto pamiętać, że matcha to właściwie sproszkowane liście, a zatem pijąc ją otrzymujemy wszystkie składniki odżywcze, które są w niej zawarte. Więcej dowiesz się na: https://moyamatcha.com/

Ile trzeba zapłacić za matche?

Herbata ta posiada bogate źródło cennych składników odżywczych, a produkowana jest wedle starej receptury. Nic dziwnego, że za produkt trzeba zapłacić nieco więcej. Stosowana jako zdrowy energetyk lub zamiennik kawy ma zdolność do wydłużenia czasu, w którym odczuwamy siłę do działania. Co ważne, nagły skok sił witalnych oraz możliwość skupienia się, nie spada tak szybko, jak po kawie. Wszystko utrzymuje się przy bardzo łagodnym, relaksacyjnym nastroju.

Herbata matcha dostępna jest w zestawach lub w dekoracyjnych puszkach. Ceny rozpoczynają się od kilkudziesięciu złotych, ale warto uwzględnić w kalkulacji opłacalności, że jest to produkt niezwykle wydajny. Wystarcza na długi czas codziennego spożywania.

Jakość potwierdzona jest przez rygorystyczne normy certyfikatu ekologicznego japońskiej jednostki certyfikującej JONA oraz polskim certyfikatem AgroBioTest.

Słuchmed badanie słuchu za darmo