Idealny materac dla nastolatka

Stopień twardości materacaIdealny materac - jaki jest?
Dzieci w każdym wieku potrzebują odpowiedniej dawki snu. W przypadku nastolatków organizm rozwija się w ogromnym tempie i wykorzystuje duże dawki energii, dlatego sen musi być wartościowy i zdrowy. Tylko dobrej jakości materac jest w stanie stworzyć właściwe warunki do spania. Jaki model wybrać do pokoju nastolatka i na co zwrócić uwagę przed jego zakupem?

Jaki powinien być materac dla nastolatka?

Wybierając materac do spania trzeba pomyśleć o względach praktycznych. Materac dla nastolatka powinien:

  • być antyalergiczny i antygrzybiczy,
  • mieć możliwość wentylacji i odprowadzania wilgoci,
  • idealnie pasować do budowy jego ciała, aby zapewnić właściwe wsparcie.

Młodym osobom można z powodzeniem polecić funkcjonalne materace z nowoczesnych pianek lub z dodatkiem warstw lateksu. Dzisiaj materiały te idealnie dopasowują się do kształtu ciała osoby śpiącej, są elastyczne i odporne na odkształcenia. Zbudowane są często z mikrokanalików, dzięki czemu same się wentylują, a jednocześnie wykonują masaż i pobudzają układ krążenia do pracy.

Stopień twardości materaca – kluczowa kwestia

Każdy rodzic powinien zadbać głównie o zdrowy kręgosłup swojego dziecka. Tylko dobrze dopasowana twardość materaca zapewnia optymalne podparcie dla kręgosłupa na jego całej długości i bezpieczną pozycję podczas snu. Decydując się na przykład na materac 100×200 https://sweetsen.pl/100×200-cm-c25 trzeba poznać zalecenia producenta, ponieważ konkretne stopnie twardości są przeznaczone dla użytkowników znajdujących się w przedziałach wagowych. Każdy producent może stosować nieco inne podziały. Oczywiście, każdy postrzega wygodę na swój indywidualny sposób i dziecko może cenić sobie bardzo miękkie albo twarde podłoże do spania. Nie może jednak za mocno odbiegać od wskazanych norm, ponieważ taki materac nie będzie spełniał swoich funkcji i może wywoływać uciski, jak również uniemożliwiać przyjęcie bezpiecznej i zdrowej pozycji snu. Reguła ta dotyczy osób w każdym wieku.