Hotel w okolicach Krakowa? Co warto zwiedzić?

wawel cracowKrakowa nie trzeba przedstawiać seniorom.

Statystyki mówią, że na urlop do Krakowa i w jego okolice rocznie wybiera się ponad 12 milionów turystów z całego świata. Większą część stanowią oczywiście polscy wczasowicze. Małopolska to region o bogatej historii i ogromnych walorach przyrodniczych, stąd stanowi ważny cel podróży urlopowiczów. Co warto zwiedzić, mając już hotel w okolicach Krakowa?

Barbakan, Rynek, Wawel

Największym walorem Krakowa jest niezaprzeczalnie jest bogata historia, co widać szczególnie na Drodze Królewskiej – od Barbakanu, przez Rynek, na Wawel. Kraków jest miejscem wielu historycznych zabytków: Kościół Mariacki, Smok Wawelski i Smocza Jama czy Muzeum Historyczne. Nie tylko centrum miasta jest niebywałą atrakcją dla turystów. Okolice miasta również obfitują w zabytki historyczne, przyrodnicze czy sakralne. Co więcej, podmiejskie okolice bogate są w liczne trasy turystyczne, piesze i rowerowe. Warto więc zatrzymać się w hotelu w okolicach Krakowa (http://www.hotel-lokietek.pl/hotel/noclegi), by poznać jego liczne walory turystyczne.

Ojców i Dolina Prądnika

Zatrzymując się w okolicach Krakowa, warto wziąć pod uwagę jego okolicę. I tak godnym polecenia miejscem wycieczek będzie Ojców i Dolina Prądnika, w której znajduje się prawie 25 kilometrów trasy turystycznej. Co więcej, warto również zwiedzić tutaj Zamek Kazimierza Wielkiego pochodzący z XIV wieku oraz Kaplicę Na Wodzie. Liczne walory turystyczne można podziwiać, udając się do Jaskini Ciemnej i Jaskini Łokietka. Ważne jest również, że większość szlaków turystycznych w Ojcowskim Parku można pokonywać zarówno pieszo, jak i podczas przejażdżek rowerowych.

Opactwo Benedyktynów

Oprócz Ojcowa warto wybrać się także do Tyńca, gdzie znajduje się Opactwo Benedyktynów. Oprócz tego miejsca godną polecenia jest także Kopalnia Soli w Wieliczce – zabytek wpisany na światową listę UNESCO. Wieliczka słynna jest nie tylko z najstarszego przedsiębiorstwa soli w Polsce, ale również ze znajdującej się w podziemiach Kaplicy Świętej Kingi. Turystycznie atrakcyjnym są również Niepołomice, w których znajduje się tak zwany drugi Wawel, czyli zamek pochodzący z XIV wieku.

Słuchmed badanie słuchu za darmo