Hiacynt, klon palmowy, bukszpan… zaufaj sile roślin

hortnesjaTop 5 roślin do ogrodu.

Jakie rośliny do ogrodu?

Niektóre są bardzo kapryśne, inne mniej wymagające. Hortensja bukietowa, hiacynt, klon palmowy, bukszpan… wszystkie łączy jedno – są piękne i potrafią zaskakiwać.

1. Hiacynt, bukszpan, klon palmowy i inne: dlaczego warto je mieć?

2. Top 5 roślin, w których zakochasz się od pierwszego wejrzenia

W świecie flory jest podobnie jak w świecie fauny – jeśli człowiek odpowiednio o nią dba i otoczy ją opieką, ze wzajemnego szacunku rodzi się wiele korzyści.

1. Hiacynt, bukszpan, klon palmowy i inne: dlaczego warto je mieć?

Pierwszy powód nasuwa się sam. Te wyjątkowe rośliny kochamy przede wszystkim za ich piękno. Ogromne wrażenie sprawia hortensja bukietowa, uważana za królową późnego lata. Jej przepiękne kolory i oryginalny kształt, otoczone odpowiednią troską, niezwykle ozdabiają nawet najbardziej smutny przed odejściem lata ogród.

Kolejnym skarbem, który możemy zatrzymać również w doniczce, jest pachnąca lawenda. Ta roślina posiada wiele właściwości. Wspomaga trawienie, zwalcza dolegliwości bólowe, działa kojąca i wycisza. Wielu kocha ją ze względu na odstraszanie moli i innych nieproszonych ”gości”.

Podobnie niedoceniany jest bukszpan, który nie tylko jest jednym z symboli Wielkanocy. Bukszpan był niegdyś wykorzystywany jako naturalny lek na wiele schorzeń. Również obecnie uważa się, że wykazuje właściwości przeciwnowotworowe. Sprawdzi się również jako sprzymierzeniec w walce z chorobami skórnymi, reumatyzmem czy nadciśnieniem.

2. Top 5 roślin, w których zakochasz się od pierwszego wejrzenia

1. Hiacynt: ten kwiat ma kilka odmian. Może być nie tylko fioletowy, ale również żółty, łososiowy, błękitny i biały. Wyglądem przypomina uformowany dzwoneczek, składający się z wielu maleńkich kwiatuszków. Chociaż hiacynt nie wyrasta duży, trudno przejść obok niego obojętnie.

2. Klon palmowy: jest to drzewo, występujące w kilku odmianach. Najbardziej popularny jest jednak ten czerwonolistny, który zdobi wiele zdjęć i pocztówek z Japonii. Na szczęście, klon palmowy możemy z powodzeniem posadzić również w naszym, polskim ogrodzie.

3. Bukszpan: wielu go szufladkuje, widząc go jako równo przystrzyżony żywopłot. Tymczasem ta piękna i wdzięczna roślina, ma około 30 odmian! W każdej prezentuje się pięknie.

4. Hortensja bukietowa: wygląda przepięknie i bardzo oryginalnie, zarówno w ziemi, jak i w donicach.

5. Lawenda: zasłużona bohaterka wielu sesji fotograficznych.

Te rośliny są bardzo różnorodne nie tylko z nazwy. Za każdą kryje się jakaś niepowtarzalna tajemnice, którą warto odkryć.

Słuchmed badanie słuchu za darmo