Gdzie na wakacje w październiku? Oto 5 najciekawszych miejsc dla miłośników słońca!

urlop w pazdziernikuWakacje w październiku. Idealne dla seniorów i osób nie lubiących tłumów.

W tym roku wybierasz się na urlop po sezonie? Zastanawiasz się, gdzie polecieć na wakacje w październiku? Poznaj 5 przepięknych miejsc, które zdecydowanie warto odwiedzić jesienią!

Wakacje po sezonie – Dlaczego warto?

Każda pora jest dobra, żeby wybrać się na urlop. Najwięcej osób decyduje się oczywiście na wykupienie wczasów w pełni sezonu – czerwiec, lipiec i sierpień to najpopularniejsze miesiące na wczasy. Ale czy najlepsze?

Okazuje się, że coraz więcej osób ma dość ma przytłaczających upałów, olbrzymich kolejek i tłumów zwiedzających. Na popularności wciąż zyskują wiosenne i jesienne wyjazdy. Dlaczego warto rozważyć taką opcję? Przede wszystkim wybierając się na wakacje po sezonie, ominiesz męczącą falę upałów. Nawet jeśli marzysz o wakacjach w ciepłym miejscu, wylegiwanie się na plaży przy temperaturach sięgających 32-360 C raczej trudno zaliczyć do przyjemności.

A wyobrażasz sobie zwiedzanie zabytków w takich warunkach? No właśnie. Z tego względu wiele osób odchodzi od urlopów latem i decyduje się na wyjazd jesienią. Takie wakacje mają jeszcze jedną zaletę – często bywają po prostu tańsze od wycieczek lipcowych i sierpniowych. Jeśli więc szukasz interesującej oferty na jesienny wyjazd, odwiedź lidl-podroze.pl i wybierz wczasy dla siebie.

Wakacje w październiku – Gdzie jechać?

Wczasy w październiku nad morzem to opcja dla prawdziwych miłośników Bałtyku. Jesienią jest już na wybrzeżu dość chłodno, więc nastaw się raczej na romantyczne spacery po plaży i zwiedzanie okolicznych miejscowości turystycznych. Jeśli jednak marzy ci się błogi relaks i kąpiel w morzu, postaw raczej na zagraniczne wakacje. Gdzie najlepiej wybrać się w październiku, by jeszcze zdążyć nacieszyć się słońcem? Przedstawiamy 5 najcieplejszych miejsc na wakacje w październiku:

  • Wakacje na Teneryfie w październiku: Na Teneryfę spokojnie możesz wybrać się w dowolnej chwili. Ta wyspa przez całe 12 miesięcy jest ciepła i piękna (choć w szczycie sezonu zdarza się tu najmniej opadów). W październiku temperatury wynoszą średnio 24 stopnie Celsjusza, woda również nagrzana jest do 24 stopni Celsjusza, więc bez problemu możesz zdecydować się na morską kąpiel.
  • Wakacje w Hiszpanii w październiku: Jesienią warto wybrać się na Costa Brava – ten turystyczny region zachwyca doskonale przygotowanym zapleczem hotelowym, pięknymi plażami i naprawdę romantycznymi widokami. Wycieczki w październiku są naprawdę atrakcyjne cenowo – za 5-dniowy pobyt z przelotem i wyżywieniem zapłacisz ok. 800 zł.
  • Wakacje na Cyprze w październiku: Cypr cieszy się ostatnio ogromną popularnością wśród Polaków. Jeśli szukasz sprawdzonego miejsca na jesienne wakacje, ta wyspa z całą pewnością podbije twoje serce. W październiku wciąż jest ciepło (ok.26 stopni Celsjusza) i bez problemu możesz zażywać kąpieli morskich. Na przełomie września i października odbywa się tu Międzynarodowy Festiwal Sztuki KYPRIA, w ramach którego możesz wziąć udział w wielu interesujących spektaklach.
  • Wakacje na Malcie w październiku: Październik na Malcie jest naprawdę przyjemny. Temperatury dochodzą tu do 24 stopni Celsjusza, więc możesz wciąż myśleć o plażowaniu, spacerowaniu, kąpielach. Zwiedzanie wyspy w takich warunkach to doskonały pomysł. Na Malcie znajdziesz mnóstwo zabytkowych kościołów i klasztorów, które zachwycają pięknymi, barokowymi zdobieniami.
  • Wakacje w Tunezji w październiku: Sezon w Tunezji kończy się w listopadzie, więc w październiku wciąż jest tam sporo turystów. Temperatury są niższe niż w szczycie sezonu, ale wciąż pozwalają na opalanie i kąpiele morskie. Wybierając się do Tunezji jesienią, możesz pomyśleć o skorzystaniu z opcji last minute – może uda ci się upolować dobrą ofertę w jeszcze lepszej cenie?

Wakacje po sezonie zdecydowanie mają swój klimat. Jeśli tłumy turystów, olbrzymie kolejki i wysokie temperatury zniechęca cię do wykupienia wczasów w szczycie sezonu – celuj w urlop jesienią. Na co możesz liczyć? Na puste plaże, niższe ceny, bardziej przyjazne temperatury pozwalające na błogi relaks i zwiedzanie zabytków. Uważaj jednak – to uzależnia! Jeśli raz wybierzesz się na wakacje po sezonie, prawdopodobnie już nie zdecydujesz się na wykupienie wczasów w lipcu i w sierpniu.

Słuchmed badanie słuchu za darmo