Gdy nadejdzie starość

Senior Plus Dom OpiekiSenior Plus Dom Opieki

Niemal każdy z nas doczeka się starości – okresu, który powinien przynieść nam spokój po wielu latach pracy. Niestety jest to również czas, w jakim zaczynają pojawiać się choroby i inne niesprzyjające dolegliwości. Nie każdy z seniorów może liczyć na opiekę rodziny i nie każdemu stan zdrowia pozwala na samodzielne funkcjonowanie. Z myślą o takich osobach właściciele SeniorPlus założyli dom opieki.

Profesjonalna opieka medyczna

Kuracjusze domu opieki to osoby starsze, prowadzące jeszcze aktywny tryb życia, ale także niepełnosprawni czy chorzy. Każda z wymienionych grup może liczyć na fachową opiekę medyczną. Budynek dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, ale dla mobilnych są również propozycje spędzania wolnego czasu. Dom opieki SeniorPlus oferuje pobyty rehabilitacyjne, które przywracają seniorom sprawność. Pensjonariusze mają swobodny dostęp do sprzętu wykorzystywanego w trakcie zajęć.

Lokalizacja domu opieki na Śląsku

Lokalizacja placówki sprzyja nie tylko kuracjuszom, ale także ich rodzinom. Bliska odległość do autostrady A1 sprawia, że seniory z województw śląskiego, opolskiego oraz mazowieckiego mają ułatwiony dojazd. Jest to również szczególnie ważne wtedy, gdy rodzina zamierza często odwiedzać bliską im osobę. Niedaleko pensjonatu znajduje się szpital – jest to gwarancja, że w razie trudnych sytuacji pomoc nadejdzie szybko. W bliskiej odległości mieści się również Górnośląskie Centrum Rehabilitacji zatrudniające profesjonalnych fizjoterapeutów. Dom opieki na Śląsku zlokalizowany jest także niedaleko Tarnowskich Gór – odległość wynosi zaledwie 6 km. Miejsce to może stać się szczególną atrakcją dla aktywnych seniorów. Dom opieki na Śląsku to nie tylko budynek dostosowany do potrzeb osób starszych, chorych i niepełnosprawnych. Teren placówki obejmuje również obszerny ogród, w którym kuracjusze mogą spędzać wolny czas, czytając książki czy spacerując.

Dodatkowe udogodnienia

Poza profesjonalną opieką medyczną, dom opieki na Śląsku świadczy również inne usługi. To także miejsce, w którym można znaleźć gabinet fryzjersko-kosmetyczny. Stanowi idealne odprężenie dla seniorów, ale także ułatwia dbanie o wygląd, co jest szczególnie istotne dla pań. W budynku mieści się również pokój gościnny, gdzie można spędzać wolny czas, a także spotykać się z odwiedzającymi. Salon pobytu dziennego to miejsce, w jakim kuracjusze mogą grać wspólnie w karty czy po prostu ze sobą rozmawiać.

Najwyższe standardy

Kadra domu seniora to nie tylko wykwalifikowani opiekunowie i medycy. To przede wszystkim ludzie z powołaniem, którzy chcą udzielać innym pomocy. Dom opieki na Śląsku jest komfortowym miejscem wypoczynku. Znajduje się w nim 27 mieszkań, a każde z nich wyposażone jest w aneks kuchenny, co daje namiastkę prawdziwego domu. Nie znaczy to jednak, że podopieczni w kwestii gotowania zdani są wyłącznie na siebie. Dom oferuje również pełne wyżywienie. Wysokie standardy, jakimi może się pochwalić, sprawiają, że dom opieki Senior Plus to miejsce przyjazne starszym i schorowanym osobom.

Słuchmed badanie słuchu za darmo