Forum Ekonomiczne w Krynicy – PROGRAM

Forum w Krynicy polskie DavosForum Ekonomiczne w Krynicy to jedno z najważniejszych wydarzeń w Europie.

Europa wspólnych wartości czy wspólnych interesów? To wiodący temat Forum Ekonomicznego w Krynicy odbywającego się od 4 do 6 września w Krynicy, nazywanej we wrześniu polskim Davos.

Między gospodarką a polityką. Europa w poszukiwaniu recept na wzrost społeczny i gospodarczy

Dzisiejsza gospodarka jest coraz bardziej skomplikowana i coraz częściej wymyka się politycznym doktrynom. W przeszłości kreowanie wzrostu gospodarczego mogło opierać się na zarządzeniach charyzmatycznego rządu, lub ważnych zdobyczach ekonomicznych państwa. Dziś w zglobalizowanym świecie pełnym ponadnarodowych korporacji, administracja państwowa musi coraz częściej polegać na trendach rynkowych i innych siłach wymykających się narodowej legislacji. Jak znaleźć złoty środek w kreowaniu gospodarki? Gdzie zoptymalizować dialog by lepiej osiągać cele produkcji, handlu i innowacyjnego rozwoju?  Na te pytania pierwszego dnia Forum Ekonomicznego odpowiedzą paneliści:

  • Beata Szydło, Wiceprezes Rady Ministrów, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Polska
  • Valeri Simeonov, Wicepremier ds. Polityki Gospodarczej i Demograficznej, Kancelaria Premiera, Bułgaria
  • Stepan Kubiw, Pierwszy Wicepremier, Minister Rozwoju Gospodarczego i Handlu, Gabinet Ministrów Ukrainy, Ukraina
  • William Ribaudo, Partner Zarządzający, Deloitte & Touche, LLP, USAReinier Schlatmann, CEO of Philips Central and Eastern Europe, Philips Polska Sp. z o.o., Holandia
  • Filip Thon, Członek Executive Committee Retail innogy SE, Prezes Zarządu, innogy Polska S.A., Polska

Program Forum Ekonomiczne w Krynicy – POBIERZ

Patronem medialnym wydarzenia jest m.in. portal senioralny SlowoSeniora.pl. Gościem Forum Ekonomicznego będzie jak co roku Remigiusz Zagórski, redaktor naczelny portalu dla seniorów SlowoSeniora.pl.