FemtoLASIK- Innowacyjna metoda leczenia wzroku

wada wzrokuWzrok można skorygować szybciej niż możemy się spodziewać.

FemtoLasik jest uważana za niezwykle nowoczesną metodę laserowej korekcji wzroku, która jest w pełni bezpieczna oraz umożliwia korygowanie najpoważniejszych wad wzroku. 

Każdy z nas zna powszechne i  tradycyjne metody korekcji wzroku przy pomocy okularów lub soczewek, jednakże współczesny postęp technologiczny pozwolił na rozwinięcie zupełnie nowych, przełomowych metod dotyczących leczenia wzorku. Jedną z nich jest właśnie zabieg przy użyciu lasera femtoLASIK.

Czym jest metoda femtoLASIK? 

FemtoLASIK jest udoskonalonym zabiegiem LASIK, który uznawany jest za dużo bezpieczniejszy oraz nowocześniejszy zabieg korekcji wzroku. Metoda ta wykorzystuje laser femtosekundowy, zastępujący mikroeratom. Służy on do nacinania rogówki oraz przygotowania jej do właściwego etapu zabiegu. Laser ten działa w podczerwieni w bardzo dużej częstotliwości. Co ważne, jest on w pełni sterowany komputerowo, przez co wyróżnia go znacznie większa precyzja oraz niezawodność, co wiąże się ze zmniejszeniem lub całkowitym wyeliminowaniem możliwych powikłań pozabiegowych.

Jako że jest to zabieg laserowy, jest on wykonywany w rogówce, przez co też zaliczany jest to technik głębokich. Polega on na linijnym oraz nieznacznym oddzielaniu warstw rogówki, w efekcie czego tworzy się cienki oraz gładki i równomierny płatek. Jest to metoda, dzięki której można kształtować i wpływać na grubość, umiejscowienie oraz wielkość płatka, który w ten sposób jest przygotowywany do właściwego zabiegu (fotoablacji)

Jakie wady mogą być leczone tą metodą? Jest to krótkwzroczność do – 10 dioptrii, nadwzroczność do + 6 dioptrii oraz astygmatyzm do 6 dioptrii. Są to wady, które jeśli mieszą się w tych granicach mogą zostać w pełni wyeliminowane.

FemtoLASIK na czym polega zabieg?

Jak wiadomo, niemalże co do każdego zabiegu mogą istnieć pewne przeciwwskazania. Tak samo jest i w przypadku metody femtoLASIK. Zalicza się do nich m.in: stany zapalne oczu, jaskrę, zaćmę, odwarstwienie siatkówki, zespół suchego oka, cukrzycę, choroby reumatyczne czy też silne alergie.

Oczywiście każdy przypadek jest analizowany indywidualnie pod kątem wielu badań oraz wywiadu z pacjentem. Takie badania są oczywiście konieczne i niezbędne, aby w ten sposób zapobiec możliwym powikłaniom.

FemtoLASIK krok po kroku

Zaleca się, aby pacjenci noszący soczewki kontaktowe na około 3 tygodnie przed zabiegiem zaprzestali ich używania. Czas 48 godzin przed zabiegiem to okres, w którym zakazane jest spożywanie napojów z kofeiną oraz alkoholi. Natomiast w trakcie zabiegu nie jest wskazane używanie kosmetyków do makijażu oraz perfum.

Femtolasik to metoda dwuetapowa

Pierwszym etapem po przeprowadzonych badaniach na podstawie których pacjent może zostać zakwalifikowany do zabiegu jest wycięcie w rogówce oka płatka o grubości  110 – 130 μm, wykorzystując do tego laser femtosekundowy. Zajmuje to około 7 sekund. Taki laser ma możliwość zaprogramowania indywidualnych ustawień w postaci kształtu płatka, jego pozycji, wielkości jak i odchylenia. Te parametry są dobierane do rogówki oraz wady wzroku każdego pacjenta z osobna.

Następnie używa się drugiegolasera- excimerowego, który dokonuje ablacji. Inaczej mówiąc, laser zmienia w ten sposób kształt naszej rogówki w jej środkowej części, zgodnie z wcześniej ustalonymi indywidualnie parametrami. Laser ten posiada także system wyposażony w czujnik, który wykrywa ruchy gałki ocznej, co sprawia, że cały proces jest w pełni bezpieczny dla naszego zdrowia.

Okres rekonwalescencji po zabiegu jest bardzo krótki- pacjent już nawet tego samego dnia może opuścić klinikę. Należy pamiętać, aby po zabiegu używać okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV oraz unikać jaskrawego światła. Odradza się również w tym czasie opalanie jak i wizyty na basenie.

Zabieg femtoLASIK jest metodą bezbolesną oraz niezwykle szybką, która pozwala krótko po zabiegu wrócić do codziennych obowiązków. Dzięki niej można w pełni wyeliminować wadę wzroku (nawet tę najmniejszą), poprawiając w ten sposób komfort codziennego funkcjonowania. Co więcej, najnowocześniejszy sprzęt oraz sterowanie komputerowe zapewnia ogromną precyzję oraz znacząco zawęża margines błędu.

 

Źródło: https://blikpol.pl/femtolasik

Słuchmed badanie słuchu za darmo