Ekspresy do kawy De’Longhi – dlaczego je kochamy?

Markowy ekspres do kawyJaki ekspres do kawy? Nie warto oszczędzać.

Markowy ekspres do kawy.

Marka De’Longhi to ceniona włoska firma, która zajmuje się projektowaniem i produkcją wysokiej jakości sprzętu kuchennego. W jej ofercie znajdziesz takie urządzenia jak czajniki elektryczne, ekspresy do kawy oraz tostery i opiekacze. Czym marka De’Longhi wyróżnia się na tle innych producentów? W naszym krótkim artykule przedstawiamy najważniejsze fakty o firmie oraz prezentujemy dostępny asortyment.

Włoska kolebka kawy i De’Longhi

Firma o rodzinnych tradycjach powstała w Treviso, weneckim mieście słynącym z pięknej architektury i cenionych mieszkańców, członków włoskiej arystokracji. Obecnie produkty marki dostępne w ponad 140 krajach na całym świecie, dzięki czemu również poza Wenecją możemy cieszyć się kunsztem włoskich mistrzów.

Dostępne produkty i linie marki

Pasja do kawy przekazywana w rodzinie Giuseppe De’Longhi z pokolenia na pokolenie zaowocowała pierwszą wyprodukowaną przez firmę linią produktów, „Bar”. Należące do niej ekspresy pozwalają przyrządzać klasyczną włoską kawę o dużej mocy bez konieczności przechodzenia szkolenia baristycznego. Sprawdź, jakie ekspresy De’Longhi znajdziesz w Neo24: https://www.neo24.pl/maleagd/dokuchni/ekspresydokawy.html?producent=delonghi

Kolejną linią inspirowaną miłością do włoskiej kawy była linia Latte Crema. Dzięki tym ekspresom poza tradycyjnym espresso przyrządzić można również klasyczne kawy z delikatną mleczną pianką. To właśnie firma De’Longhi skonstruowała innowacyjny, prosty w obsłudze spieniacz, który ułatwił przygotowywanie wysokiej jakości naparu nieprofesjonalnym użytkownikom.

Marka De’Longhi w Neo24

Jakie produkty opisywanej marki znaleźć można w sklepie internetowym Neo24?

Automatyczne ekspresy do kawy

W zależności od twoich umiejętności oraz ilości miejsca, jaką możesz przeznaczyć na ekspres w twojej kuchni, masz do wyboru urządzenia o zróżnicowanych parametrach. Jesteś zapalonym kawoszem i posiadasz podstawową wiedzę na temat procesu parzenia kawy? Wybierz ekspres kolbowy, w którym najpierw zaparzysz espresso, które wykorzystasz jako bazę do przygotowania latte lub cappuccino. Użytkownikom mniej zaawansowanym polecamy urządzenia wyposażone w programy, w których dowolną kawę przygotujesz za pomocą jednego przycisku.

Ekspresy przelewowe

Chociaż marka De’Longhi wywodzi się z Włoch, wśród dostępnego asortymentu znajdziesz również urządzenia pozwalające przyrządzić kawę przelewową – całkowite przeciwieństwo espresso. Zobacz pełną ofertę urządzeń De’Longhi: https://www.neo24.pl/maleagd/dokuchni/ekspresydokawy.html?producent=delonghi. Kawa przelewowa znana również jako americana to napar parzony przez około 3-4 minuty, podczas kiedy czas parzenia espresso wynosi 27 sekund. Wpływa to na zawartość kofeiny, która wydziela się w trakcie kontaktu ziaren z wrzątkiem, a także na smak i aromat gotowej kawy.

Młynki elektryczne

W ofercie nie mogło oczywiście zabraknąć młynka do kawy. W części ekspresów De’Longhi z powodzeniem użyjesz zmielonych ziaren.  Nie bez powodu jednak w profesjonalnych kawiarniach ziarno mieli się na bieżąco – to najlepszy sposób na zachowanie pełni smaku. W zależności od używanego ekspresu potrzebne jest drobniejsze lub grubsze mielenie, dlatego zalecamy wybór młynka, która umożliwia ustawienie grubości mielenia.

 

Artykuł powstał przy wsparciu marki Neo24

Słuchmed badanie słuchu za darmo