Ekspres do kawy w kuchni – Czy opłaca się go kupić?

ekspres do kawy w kuchni dla zapracowanychKawę piję się w każdym domu. Szczególnie lubią ją goście.
Kochasz kawę i nie wyobrażasz sobie innego rozpoczęcia dnia niż filiżanka parującego, złocistobrązowego naparu? Rozważ więc zakup ciśnieniowego ekspresu o kawy, dzięki któremu będziesz mógł cieszyć się idealną kawą, nie posiadając specjalistycznej wiedzy baristycznej. Zobacz, dlaczego warto mieć go w kuchni!

Szybkość przygotowywania – Coś dla zapracowanych kawoszy

ekspres na imprezy

Ekspres do kawy służy również gościom.

Nie masz czasu na rozkoszowanie się smakiem kawy? Zazwyczaj pijesz na szybko kawę rozpuszczalną – która w zasadzie wcale nie jest kawą – i to tylko po to, by się pobudzić? W takim razie ekspres do kawy nie jest Ci zupełnie potrzebny – będzie tylko kolejnym sprzętem kurzącym się na półce.

Jeśli jednak celebrujesz każdą filiżankę, zdecydowanie przyda Ci się takie urządzenie. Szczególnie wtedy, gdy jesteś zapracowany i nie masz czasu na to, by spędzać rano kilkanaście minut na prawidłowym zaparzaniu zmielonych ziaren w taki sposób, by zyskać jak najbardziej aromatyczny napar. W przypadku ekspresu ciśnieniowego wystarczy bowiem tylko wcisnąć jeden przycisk i zaczekać 2-3 minuty – a otrzymasz idealnie zaparzoną kawę, dokładnie taką, o jakiej marzyłeś.

Espresso? Macchiatto? A może americana?

Na korzyść automatycznych ekspresów ciśnieniowych przemawia również łatwość przygotowywania najróżniejszych wariantów kawy – bez konieczności znania dokładnych proporcji oraz ustawień urządzenia. Po prostu wybierasz jeden z napojów, wciskasz przycisk i czekasz – a sprzęt samoczynnie mieli ziarna, dobiera nacisk na zmieloną kawę, temperaturę wody oraz czas parzenia. Jest to zatem doskonała opcja dla laików, którzy chcą samodzielnie przygotowywać profesjonalne napoje – bez żadnych kursów i szkoleń. Możesz więc zaskoczyć swoich gości pyszną kawą, niemalże jak z włoskiej kawiarni – i to przygotowana w kilka minut. Pysznie!

Ekspres to inwestycja na lata

Ekspres do kawy z młynkiem

Ekspres do kawy to inwestycja na dłużej.

Kupując ekspres do kawy, koniecznie pamiętaj o tym, że jest to inwestycja, z której będziesz korzystać przez długie lata. Dlatego też dobrze przemyśl tak budżet, który możesz na to przeznaczyć, jak i sam model urządzenia – abyś później nie żałował źle wydanych pieniędzy. Tym bardziej, że sprzęty te zdecydowanie nie należą do tanich – ich ceny wahają się bowiem od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych w przypadku modeli z bardziej zaawansowanymi funkcjami.

Co do samej ceny, w przypadku ekspresów zdecydowanie nie warto oszczędzać i wybierać modeli z niższej półki cenowej. Decydując się na zakup takiego urządzenia, zależy Ci na komforcie picia kawy idealnej – jeśli sprzęt będzie przygotowywać napar średniej jakości, który nie będzie spełniać Twoich wymagań smakowych, jego posiadanie mija się z celem. Lepiej więc oszczędzać nieco dłużej na wymarzony ekspres, a później cieszyć się dokładnie taką kawą, o jakiej zawsze marzyłeś.

Nie wiesz, jaki ekspres sprawdzi się w Twoim przypadku? Zajrzyj tutaj: Ekspres do kawy z młynkiem – jaki wybrać? Znajdziesz tu kilka wskazówek, dzięki którym wybranie właściwego urządzenia stanie się prostsze.

Słuchmed badanie słuchu za darmo