Jak pozbyć się podwójnego podbródka?

drugi podbródekKiedy ćwiczenia na drugi podbródek nie pomogą można zlikwidować drugi podbródek szybciej.
Podwójny podbródek to problem, z którym najczęściej kobiety zgłaszają się do gabinetów medycyny estetycznej. Znacząco wpływa on na urodę i sprawia, że twarz wygląda mało estetycznie. Jeszcze do niedawna drugiego podbródka dało się pozbyć tylko operacyjnie, poprzez zabiegi chirurgii plastycznej. Dziś panie mogą skorzystać z o wiele mniej inwazyjnych zabiegów. „Lekiem” na podwójny podbródek jest m.in. Vela Shape III. Zobacz, na czym polega zabieg, a także poznaj przyczyny podwójnego podbródka.

Drugi podbródek – skąd się bierze?

Z podwójnym podbródkiem lekarze medycyny estetycznej spotkają się bardzo często. Może być on wywołany przez rozmaite przyczyny m.in. otyłość czy nieprawidłową postawę ciała. Jako jego przyczyny wskazuje się też uwarunkowania genetyczne. Najczęściej jednak podwójny podbródek jest konsekwencją gromadzenia się nadmiaru tłuszczu – wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie.

Oprócz tego jako jego podłoże wymienia się: postępujące procesy starzenia się, przyjmowanie pozycji do spania z wysoko uniesioną głową, nadmierne spożywanie alkoholu, cukru i soli, retencja wody w organizmie, co przyczynia się do opuchnięcia twarzy. Z drugim podbródkiem muszą również zmierzyć się panie, które często zażywają kąpieli słonecznych i wizyt w solarium, borykające się z problemami z tarczycą i zaburzeniami hormonalnymi. To, dlatego wola (jak inaczej nazywany jest drugi podbródek) występuje zarówno u osób otyłych, jak i bardzo szczupłych.

Jak pozbyć się drugiego podbródka?

Chociaż metod na likwidacje podwójnego podbródka nie brakuje, to walka z nim nie jest łatwa. Zazwyczaj na początku tej walki panie sięgają po ćwiczenia na podbródek. Można je wykonywać samodzielnie w domu i są one bardzo proste. Niestety ćwiczenia na podwójny podbródek rzadko kiedy przynoszą efekty, a wbrew powszechnym opiniom nie mogą stanowić alternatywy dla zabiegów medycyny estetycznej. Kiedy jednak wykonuje się je regularnie, (min. 3 razy w tygodniu po 15 minut) mogą wspierać efekty zabiegów medycyny estetycznej).

W likwidacji podwójnego podbródka wsparciem będą też zabiegi pielęgnacyjne szyi i dekoltu. Codziennie te części ciała należy smarować kremem bogatym w składniki odżywcze, rekomendowane jest również wykonywanie delikatnych masaży.

Zabiegi na podwójny podbródek

Najlepsze efekty w likwidacji drugiego podbródka przynoszą jednak zabiegi medycyny estetycznej. Do wyboru jest kilka różnych procedur m.in. mezoterapia bezigłowa, lipoliza ultradźwiękowa, laserowa i iniekcyjna. W warszawskiej klinice Miracki podwójny podbródek można jednak zlikwidować z pomocą najnowocześniejszego i ultramało inwazyjnego zabiegu, jakim jest Vela Shape III Działa on w oparciu o współpracę podczerwieni, fal radiowych o wysokiej mocy oraz masażu próżniowego. Urządzenie jest tak sprofilowane, że idealnie odczytuje i odpowiada na potrzeby pacjenta. Jego głównym przeznaczeniem jest redukcja tkanki tłuszczowej w okolicy podbródka i szyi, ale można go też wykorzystać do innych zabiegów ujędrniających, z którymi można się zapoznać na https://klinikamiracki.pl/.

Pacjentki kliniki Miracki VelaShape III pokochały przede wszystkim za bardzo małą inwazyjność, a jednocześnie wysoką skuteczność, efekty widoczne po pierwszym zabiegu, bezbolesność. Skutki zabiegu tym urządzeniem to przywrócenie jędrności sprężystości skóry. Co ważne, rezultaty widoczne są już po pierwszym zabiegu.

Co trzeba wiedzieć o likwidacji podwójnego podbródka?

Zabieg VelaShape III na podwójny podbródek trwa ok. 20 minut. W jego trakcie pacjent odczuwa mocno rozgrzane tkanki w obszarze leczenia, ale nie jest to bolesne czy mało komfortowe. W wyniku działania na tkankę tłuszczową wysokiej temperatury dochodzi do redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej, a skóra zostaje pobudzona do produkcji kolagenu. Efekty można zauważyć już po pierwszym zabiegu, ale rekomenduje się wykonanie całego programu terapeutycznego, który składa się z cyklu 4-6 zabiegów wykonywanych w tygodniowych odstępach. Skóra po zabiegu nie wymaga specjalistycznej rekonwalescencji. Można poddawać ją tradycyjnej pielęgnacji, ale nie powinno się jej trzeć i mocno ugniatać. Zalecenia rekomendują też prowadzenie zdrowego trybu życia, zbilansowanej diety i nawadnianie organizmu.