Dolina łez: Jak się jej pozbyć? Znamy sposób, który działa!

usuwanie zmarszczek dolina łezDolina łez - można usunąć zmarszczki w subtelny sposób
Dolina łez czyli okolice wewnętrznego kącika oka są bardzo wrażliwe i podatne na starzenie się. W tym miejscu dość szybko zaczynają tworzyć się zmarszczki, którym trudno jest przeciwdziałać. By pozbyć się doliny łez, warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Który sposób będzie najskuteczniejszy?

Czym jest dolina łez i jak się starzeje?

Skóra jest tkanką, która zaczyna się starzeć już po 20. roku życia. Zaczyna tracić wtedy jędrność i elastyczność, a co za tym idzie, pojawiają się zmarszczki. W przypadku twarzy duże znaczenie ma zanikanie tłuszczu i wiotczenie mięśni. To wszystko sprawia, że powstawać zaczyna “dolina łez”. Zlokalizowana jest ona pomiędzy wewnętrznym kącikiem oka z płatkiem nosa, tam, gdzie płyną łzy. Osłabiona skóra zapada się i powstaje nieestetyczne wgłębienie.

Usuwanie doliny łez – jaki zabieg wybrać?

Pozbycie się doliny łez nie jest prostym zadaniem ze względu na trudną dostępność i delikatność okolic oczu. Dlatego warto jest dobierać zabiegi z ostrożnością i szukać takich, które będą najskuteczniejsze. Sprawdzą się na pewno te z użyciem kwasu hialuronowego. Jest to naturalna substancja, którą w skórze posiada każdy z nas. Ma bardzo dobre właściwości nawilżania i utrzymywania wilgoci w skórze dzięki swoim niezwykłym zdolnościom wiązania cząsteczek wody. Kwas hialuronowy wspiera również kolagen, co sprawia, że skóra jest jędrna i elastyczna. Starzejąc się, tracimy naturalny kwas, dlatego warto jest, podawać go zewnętrznie.

Skuteczne usuwanie doliny łez w Warszawie powinno odbywać się podczas zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego. Pozwoli on na naturalną regenerację skóry oraz zadziała długoterminowo, stymulując ją do naturalnej odbudowy.

Usuwanie doliny łez

Dolina łez – najczęściej usuwana przez kobiety.

Jakimi preparatami usuwa się dolinę łez?

Profesjonalne centrum medycyny estetycznej w Warszawie działać będzie jedynie na sprawdzonych, wysokiej jakości preparatach bezpiecznych dla pacjentów. Popularnymi są produkty Juvéderm® VOLBELLA® with Lidocaine i Restylane® Fynesse, które są dedykowane rewitalizacji skóry, także w okolicach doliny łez. Są to kwasy hialuronowe specjalnie przygotowywane do tego, by jak najlepiej połączyć się ze skórą i wzmocnić jej naturalną regenerację. Oprócz tego wypełniają ją, stanowiąc wyjątkowe rusztowanie dla niej. Co ważne, w przypadku usuwania doliny łez z użyciem kwasu hialuronowego nie ma mowy o powstawaniu nierówności pod skórą czy poważnych efektów ubocznych. Zabieg jest bezpieczny dla pacjenta.

Jak przebiega usuwanie doliny łez?

Podobnie jak inne zabiegi usuwania zmarszczek kwasem hialuronowym, także i niwelowanie doliny łez odbywa się po wcześniejszej konsultacji lekarskiej. Gdy nie ma przeciwwskazań do zabiegu, okolica oczu jest dokładnie myta i dezynfekowana, a następnie znieczulana. Potem odbywa się już właściwy zabieg polegający na podaniu kwasu hialuronowego w skórę doliny łez. Jest to pojedyncze ukłucie na każdą linię łez. Preparat podaje się pod skórę, wykorzystując bardzo cienką igłę – kaniulę. Trwa to dość krótko i nie powinno być bolesne. Po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego lekarz delikatnie rozprowadzi masażem preparat.

Jakie efekty daje usuwanie doliny łez?

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego są zdecydowanie najskuteczniejszymi, bezskalpelowymi sposobami na niwelowanie doliny łez. Pierwsze efekty widoczne są tuż po zabiegu. Możemy liczyć na wypełnioną bruzdę, jędrniejszą skórę. Zapadnięte miejsca zostaną zniwelowane, okolice oka będą wyglądać bardziej świeżo i młodo.

Co ważne, efekty usuwania doliny łez będą utrzymywać się około półtora roku. Zazwyczaj wystarczy jednorazowy zabieg do uzyskania odpowiedniego efektu, jeśli jednak dolina łez była bardzo głęboka, konieczne będzie powtórzenie podania kwasu hialuronowego.

Zastosowanie kwasu hialuronowego jest bezpieczne oraz daje możliwie najlepsze rezultaty. Dodatkową jego zaletą jest, że oprócz widocznych od razu efektów, stymuluje naszą skórę do regeneracji i odbudowy.