Dobry wzrok przez cały rok – to możliwe!

Soczewki kontaktowe roczneSoczewki roczne przeznaczone są dla osób z poważnymi wadami wzroku.

Niestety nie wszyscy zostali obdarowani sokolim wzrokiem, dlatego często takie osoby muszą dodatkowo wspomagać się różnymi środkami korygującymi. Oczywiście tradycyjnie stosowane są okulary ze specjalnie dobranymi szkłami korekcyjnymi, aczkolwiek obecnie coraz większą popularność zdobywają soczewki kontaktowe, a w szczególności modele przeznaczone do długotrwałego użytkowania. Właśnie w dzisiejszym artykule postanowiliśmy opowiedzieć Wam więcej o rocznych szkłach korygujących, które wcale nie są niebezpieczne dla naszych oczu.

Czym wyróżniają się soczewki roczne?

Najprostszą odpowiedzią jest oczywiście ich 12 miesięczny okres przydatności, który jest jedyną alternatywą o tak długim zastosowaniu. Żaden inny rodzaj szkieł kontaktowych nie umożliwia takiej wygody, dlatego cieszą się one takim zainteresowaniem. Jednak z drugiej strony nadal nie są aż tak popularne jak pozostałe modele miesięcznych czy dwutygodniowych soczewek, ponieważ wiele osób lekceważy ich pożyteczność, ze względu na liczne obawy związane z ich noszenie przez cały rok.

Sytuacja ta jednak wygląda inaczej, dlatego chcielibyśmy uświadomić naszych czytelników, że budowa i użyteczność szkieł rocznych kontaktowych jest w zupełności bezpieczna i sprawdzona przez specjalistów. Ich skuteczność polega przede wszystkim na strukturze soczewki, która powinna odznaczać się wyjątkową przepuszczalnością powietrza, aby oko mogło swobodnie oddychać i nawilżać swoją powierzchnię. Warto zaznaczyć, że roczne szkła przeznaczone są wyłącznie do stosowania dziennego, dzięki czemu ich jakość utrzymuje się przez tak długi okres czasu.

Dla kogo soczewki roczne?

Soczewki konwencjonalne, czyli inaczej roczne są produkowane w szerokiej skali korekcyjnej, ponieważ w większości przeznaczone są dla osób o złożonych i poważniejszych wadach wzroku. Mamy tutaj na myśli między innymi astygmatyzm lub bardzo rozwiniętą krótkowzroczność bądź dalekowzroczność, gdzie wielkość mocy jest niestandardowa, a co za tym idzie trudnodostępna w zwykłych punktach optycznych. Z doświadczenia możemy śmiało polecić soczewki roczne MylenShop.com, które zostały dostosowane do potrzeb klientów.

W ich sklepie internetowym bez problemu znajdziesz szkła odpowiadające Twojej wadzie, a w razie chwilowego braku na stanie, możesz zamówić następne opakowanie. Ten typ środka korygującego najlepiej zakupić w sprawdzonym źródle oraz od doświadczonego producenta, który doskonale zna i rozumie potrzeby osób narażonych na tak intensywne niedowidzenie.

Pielęgnacja soczewek rocznych

Wszelkie udogodnienia zawsze wymagają pewnych poświęceń i tak jest również w przypadku pielęgnacji szkieł konwencjonalnych. Ich wysokiej jakości materiał wystarcza na równe 365 dni w roku, aczkolwiek wszystko to zależy głównie od Twoich starań i dokładności podczas codziennego oczyszczania i konserwowania soczewek. Po pierwsze każdego wieczoru powinieneś zdejmować swoje szkła, a następnie wkładać się do specjalnego pojemniczka z odpowiednio nawilżającym płynem.

Konieczne jest zaopatrzenie się w specyficzne preparaty pielęgnujące, które przede wszystkim usuną wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, bakterie i osady białkowe. Wówczas nic nie będzie w stanie sprawić Twoim oczom dyskomfortu, a także unikniesz prawdopodobieństwa rozwoju jakichkolwiek infekcji. Regularna pielęgnacja soczewek w tym przypadku jest obowiązkowa, co w rezultacie opłaci się Twoim oczom.

Słuchmed badanie słuchu za darmo