Dlaczego warto sadzić kwiaty w ogrodzie

kwiaty w ogrodzieKwiaty w ogrodzie wymagają pielęgnacji.

Magiczne ogrody.

Co takiego mogą nam dać kwiaty? Okazuje się, że bardzo dużo. Kwitnące kobierce, oszałamiające zapachy działają na człowieka pozytywnie. Po prostu w takim raju chce się żyć. Nawet w ogrodach gdzie mamy piękne trawniki oraz posadzone tuje warto przełamać zieleń kolorowym akcentem. Magiczne ogrody są nagrodą dla cierpliwych.

Piękne byliny i krzewy

Dobrym rozwiązaniem, jeśli chcemy cieszyć się pięknymi kwiatami, jest zainwestowanie w byliny wieloletnie. Wybieramy je nie tylko pod względem dekoracyjnym, ale także stanowiskowym.

Liliowce

Dość tolerancyjne na wszystkie warunki są liliowce. Rosną pięknie całe lato dając pióropusz liści oraz zakwitając wieloma barwnymi kwiatami. Jest to dobry towarzysz do ogrodów z tujami jak i leśnych, bo znosi zarówno cień jak i kwaśne pH.

Azalie i rododendrony

Są to krzewy do raczej wilgotnych miejsc, osłoniętych od wysuszającego wiatru oraz lekkiego cienia. Lubią kwaśne podłoże więc dobrze będą się czuć w ogrodach gdzie jest szpaler z tui. Towarzystwem do tego duetu będzie też borówka amerykańska preferująca takie same warunki.

Dzwonki, wrzosy i lawenda

Gdy nasz ogród założony jest na glebie szybko wysychającej możemy z powodzeniem posadzić dzwonka dalmatyńskiego. Dobrym duetem będzie dla niego lawenda, a szczególnie wrzosy. Te byliny lubią rosnąć w pełnym słońcu i na suchej glebie.

Budleja Dawida krzew, który wabi motyle

Jeśli oprócz kwiatów chcemy mieć także kolorowe motyle to powinniśmy posadzić właśnie tą Budleję. Wymaga ona jednak ciepłego, szybko wysychającego miejsca. Aby kwitła przepięknie jak najdłużej trzeba ją kilka razy w ciągu wegetacji zasilić nawozami.

Forsycja i migdałek

Jest to wiosenny duet żółtego i różowego koloru. Przepięknie wyglądają żywopłoty utworzone z tych krzewów. Wymagają miejsca słonecznego, wtedy są naprawdę widowiskową ozdobą ogrodu. Co ciekawe, kwiaty na gałęziach pojawiają się jeszcze przed rozwojem liści.

Hortensje i jaśminy

Do ogrodów, gdzie panuje półcień idealnie będą dobrze czuć się hortensje bukietowe. Ich kwiaty są przewspaniałą ozdobą ogrodów. W bardziej słoneczne miejsca można posadzić jaśminowiec wonny, którego kwiaty nie tylko pięknie wyglądają, ale też ładnie pachną. Szczególnie wieczorami.

Najmniej chyba wymagającymi w ogólnym rozrachunku pielęgnacji są kwitnące krzewy. Wystarczy tylko dobrać odpowiedni gatunek do naszego ogrodu. Dyskusje na temat pielęgnacji kwiatów warto odłożyć na bok. Aby zminimalizować czas poświęcony im wybrać należy gatunki dostosowane do naszych warunków. Magiczne ogrody są w zasięgu ręki, trzeba tylko chcieć.

Źródło: http://www.syneko.pl/jak-pielegnowac-tuje