Dlaczego warto kupować klocki Lego?

Dlaczego warto kupować klocki Lego?Dlaczego warto kupować klocki Lego?

Utrzymująca się od kilku dekad na rynku firma Lego, to obecnie światowy potentat w branży zabawkowej. Oferowane przez markę kolekcje klocków oraz gadżety, do dziś znajdują się w czołówce najchętniej wybieranych przez dzieci zabawek. Twoja wnuczka też należy do ich fanów? Od jakiegoś czasu usilnie prosi Cię o kupno jednego z zestawu, ale Ty nie wiesz czy warto? Wszystko wskazuje na to, że koniecznie musisz przeczytać ten artykuł. Przedstawiamy w nim zalety klocków Lego.

Klocki Lego rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową

Wielokrotnie słyszałaś, jak koleżanki mówiły, że już 2-letnim wnukom można kupować zabawki edukacyjne? Klocki Lego z pewnością się do nich zaliczają! Zdaniem specjalistów, układanie elementów (z wiekiem coraz drobniejszych) zapewnia nie tylko rozrywkę i jest formą spędzania wspólnego czasu, ale też rozwija zdolności manualne. Dzięki temu, dzieci łatwiej przyswajają naukę pisania oraz dużo chętniej i staranniej rysują. Do tego, już nawet układanie prostych konstrukcji – domków, płotów – wpływa na koordynację wzrokowo-ruchową (łączenie tego co się widzi, z tym co się robi). Dlaczego to takie ważne? Im maluch częściej będzie to ćwiczył, tym łatwiej będzie wykonywał proste czynności codzienne, np. ubieranie się, wiązanie sznurowadeł.

Klocki Lego wpływają na kreatywność i zainteresowania

W dzisiejszych czasach, równie ważna jak dobre wykształcenie jest kreatywność. Osoby wyróżniające się oryginalnym i nieszablonowym myśleniem oraz kreatywnymi pomysłami, zdecydowanie lepiej radzą sobie w szkole – szybciej przyswajają trudniejsze pojęcia i sprawniej rozwiązują zadania logiczne. Jest im też łatwiej znaleźć pracę – współcześni pracodawcy szukają przede wszystkim pracowników mających ciekawe pomysły i zainteresowania.

Warto od najmłodszych lat stawiać na zabawki, które pomogą rozwinąć te umiejętności.

Klocki Lego jak najbardziej się do tego nadają.

Maluchy mogą budować według załączonych instrukcji, ale też kierować się własną intuicją. Do tego, klocki podzielone zostały na serie tematyczne np. dotyczące miasta, ulubionych bohaterów filmowych, świata fantastyki czy kosmosu, dzięki czemu każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

Klocki Lego można wykorzystać do nauki

Lego to typowa zabawka kreatywna – oprócz szeregu wymienionych wyżej zalet, można wykorzystać ją też do nauki. Zastanawiasz się jak? Jest na to co najmniej kilka sposobów. Dostępne w zestawach kolorowe i różnorodne elementy, pomogą Ci nauczyć pociechę nazw kolorów oraz kształtów. Zbudowane przez Ciebie i Twojego wnuka zamki, mury, fortece mogą przysłużyć się jako wizualizację przy opowiadaniu znanych bajek, a nawet legend, podań czy baśni. Z kolei nieco bardziej skomplikowane serie dla starszych dzieci, np. Lego Creator czy Lego Architecture ułatwią przyswojenie wiedzy na temat popularnych budowli i najbardziej rozpoznawalnych zabytków.