Dlaczego tabletki na odchudzanie nie działają?

Tabletki na odchudzanie: Działają czy nie działają?

Tabletki na odchudzanie pojawiły się na rynku suplementów już dawno temu i z każdym rokiem przybywa ich coraz więcej. Różnią się składem, ceną i działaniem, lecz łączy je jedna cecha – mają pomóc pozbyć się zbędnych kilogramów i osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Dla jednych są one tylko zabiegiem marketingowym, dla innych pomocnym suplementem w walce z nadwagą. Sprawdź czy tabletki na odchudzanie pomogą Ci w redukcji wagi.

Jak działają tabletki na odchudzanie?

Tabletki mają zasadniczo trzy założenia: przyspieszenie metabolizmu, zmniejszenie apetytu i zmniejszenie poziomu odkładanego tłuszczu. Większość z dostępnych na rynku składa się z roślinnych i ziołowych ekstraktów zawierających najczęściej wyciągi z zielonej lub czerwonej herbaty, guarany, mango, pomarańczy, czy kofeiny. Ich działanie zmierza do przyspieszenia metabolizmu, czego efektem jest podwyższenie temperatury ciała, czasami zwiększona potliwość i zmniejszone łaknienie. Do innego rodzaju suplementów należą te, które mają zmniejszyć nadmiar wody z organizmu oparte na chemicznych związkach. Zdecydowanie odradza się ich stosowania ze względu na bardzo niską cenę i możliwe skutki uboczne. Najbezpieczniejsze są tabletki oparte na naturalnych składnikach. Stosując je nie będziemy odczuwać dużego apetytu, a nasz metabolizm będzie pracował szybciej. Osiągniemy to z zachowaniem maksymalnego bezpieczeństwa dla naszego zdrowia

Kto powinien stosować tabletki na odchudzanie?

Musisz pamiętać, że tabletki powinny być dodatkiem do innych działań podjętych w celu utraty kilogramów. Jeśli trening i dieta nie przynoszą założonych rezultatów sięgnij po tabletki, które z założenia przecież mają Ci pomóc. W sklepach stacjonarnych i internetowych jest ogromny wybór środków na odchudzanie. W pierwszej kolejności trzeba zastanowić się co jest naszym zasadniczym problemem. Bo jeśli jest to wzmożony apetyt, którego nie potrafimy zahamować, należy poszukać tabletek zmniejszających łaknienie. Co innego gdy mamy spowolniony metabolizm. Wtedy sięgamy po suplementy przyspieszające trawienie, jednocześnie oczyszczające organizm.

Tabletki na odchudzanie – czy to naprawdę działa?

Często osoby stosujące suplementy mówią, że nie widzą żadnego efektu ich działania. Musisz pamiętać, że tabletki na odchudzanie nie sprawią, że schudniesz prowadząc nadal taki sam tryb życia. Tabletki te mają zasadniczo wspomóc redukcję zbędnych kilogramów. Podstawą odchudzania pozostaje jednak zwiększona aktywność fizyczna i odpowiednio zbilansowana dieta. Istotny jest też wiek, w którym decydujemy się na przyjmowanie suplementów. Osoby poniżej 21 roku życia nie powinny ich przyjmować, ponieważ metabolizm młodych ludzi działa na tyle szybko, że praktycznie nie jest możliwe jeszcze bardziej zwiększyć jego funkcjonowanie. W przypadku osób po 70 roku życia nie ma gwarancji, że dany środek zadziała. Częstym problemem u osób odchudzających się jest błędne myślenie, że skoro stosują tabletki to mogą pozwolić sobie na podjadanie słodyczy i innych przekąsek. Absolutnie tak nie jest, podstawą każdej diety jest zachowanie odpowiedniego bilansu kalorycznego i przestrzeganie obranego planu (warto tutaj zwrócić uwagę na takie suplementy jak trizer czy berrator do których dokładana jest dieta gratis, czy acai berry extreme). Tabletki mają nam pomóc osiągnąć zamierzony cel, jednakże nie zrobią tego za nas.

Gdzie kupić najlepsze tabletki na odchudzanie?

Tabletki można kupić zasadniczo wszędzie, czy to w sklepach stacjonarnych, w internecie lub nawet przez telezakupy. Odradzamy zakup produktów reklamowanych w telewizji, gdyż ich działanie wielu przypadkach jest bardzo znikome, a jakoś nie idzie w parze z bardzo wysoką ceną. Najlepszą opcją jest oczywiście internet, gdzie możemy skorzystać z dostępnych rankingów suplementów i przeczytać opinie na ich temat. Ponadto ceny zakupów internetowych są znacznie niższe niż w sklepach stacjonarnych, a dodatkowo możemy skorzystać z licznym promocji w zależności od wielkości zamówienia.