Dlaczego świąteczne dekoracje w miastach są tak ważne?

choinki warszawaOświetlenie choinki to ważna sprawa.

Dekoracje świąteczne.

Świąteczne dekoracje miast na stałe wpisały się już w polską, bożonarodzeniową tradycję. Odpowiednio dobrane iluminacje świetlne, błyszczące girlandy lub efektowne świąteczne rzeźby nadają przestrzeni miejskiej specyficznego, radosnego świątecznego charakteru. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań i energooszczędnych lamp LED bożonarodzeniowe dekoracje nie muszą już kojarzyć się z kiczem i brakiem estetyki.

Świąteczne dekoracje miast – dlaczego są takie ważne?

Jak wywnioskować można z oferty producenta ADAL, świąteczne dekoracje miast potrafią znacznie się od siebie różnić. W Polsce obejrzeć można zarówno instalacje zapierające dech w piersiach, jak i takie przyprawiające o zawroty głowy. Doskonale wiemy jak ważna jest przyjazna dla mieszkańców przestrzeń miejska. Przy tworzeniu dekoracji świątecznych zwracamy uwagę na funkcjonalność, estetykę oraz bezpieczeństwo.

Dekoracje i architektura miejska powinny ze sobą współgrać

Dużym błędem w projektowaniu świetlnych iluminacji jest nieuwzględnienie charakteru przestrzeni miejskiej. Do klasycznych budynków nie będą pasować jaskrawe, duże, krzykliwe bożonarodzeniowe girlandy. Dużo lepszym rozwiązaniem jest postawienie na delikatne punkciki świetlne w jednolitej kolorystce i subtelne dodatki. Poszczególne elementy powinny nawzajem się dopełniać. Tworzone przez nas bożonarodzeniowe dekoracje podkreślają urok budynków. Ważne też są choinki w miastach. Projekt iluminacji świetlnych powinien być jednolity nie tylko w obrębie budynku, ale również w poszczególnych obszarach miasta. Dzięki takim zabiegom możliwe jest uzyskanie harmonijnego efektu, który zachęca do przebywania w danej przestrzeni.

Jak powinny wyglądać dekoracje?

Dekoracje świąteczne w miastach powinny być przede wszystkim funkcjonalne! Nadmierna ilość dekoracji przy ulicach może utrudnić poruszanie się samochodem, nadmiar kolorów lub zbyt obfite dekoracje będą irytować przechodniów. Przy projektowaniu dekoracji uwzględniamy charakter miasta, starając się, aby przestrzeń miejska była przyjazna dla wszystkich osób i zachęcała do spotkań. Światło odgrywa olbrzymią rolę w budowaniu świątecznej atmosfery, dlatego przy projektowaniu zwracamy uwagę na najdrobniejsze szczegóły : barwę, natężenie i rozproszenie światła. Dobrze dobrane oświetlenie świąteczne może poprawić komfort i bezpieczeństwo. Zimą wiele miejsc pustoszeje ze względu na niedostateczne oświetlenie tamtych obszarów. Rozwiązaniem tego kłopotu są estetyczne, świetlne iluminacje, które nadają miastu niepowtarzalnego charakteru, przy okazji poprawiając poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.