Dlaczego depilacja laserowa jest lepsza od innych metod

Depilacja laserowa nógDepilacja laserowa. Warto spróbować.

Trendy w kwestii posiadania, jak i usuwania zbędnego owłosienia zmieniały się od bardzo dawna. Jednak dzisiejsza kobieta, aby uchodzić za zadbaną i atrakcyjną i tak się czuć, musi pozbyć się nadmiaru włosów z różnych partii ciała. W tym celu na rynku dostępne są liczne metody kosmetyczne pozwalające na osiągnięcie zamierzonego efektu.

Różnią się one pomiędzy sobą wieloma czynnikami, które wpływają również na ich atrakcyjność w oczach Pań.

Co wyróżnia depilację laserową na tle innych metod?

  • Gładka skóra w każdej sytuacji

Jeśli korzystamy z regularnych zabiegów woskowania lub jedynie z metod takich, jak golenie maszynką to musimy nieustannie pilnować, aby nasza skóra była odpowiednio gładka. Odbiera nam to w dużym stopniu możliwość spontaniczności i wyjścia np. na basen lub do sauny, bez odpowiednich, wcześniejszych przygotowań. Zabieg depilacji laserowej, nowoczesnym sprzętem, jak np. laser diodowy Vectus, daje nam pewność, że nasza skóra pozostanie zawsze gładka.

  • Oszczędność czasu

Depilacja woskiem musi być przeprowadzana z dużą regularnością, zależnie od tego, jak szybko pojawiają się włoski, najczęściej jednak co 1-1,5 miesiąca. Dla pracującej i prowadzącej życie towarzyskie kobiety może to stanowić znaczne obciążenie, gdyż trzeba pamiętać o zapisaniu się na zabieg, przyjściu na niego, a nogi i tak nie będą odpowiednio gładkie. Depilacja maszynką z kolei wymaga powtarzania co najmniej raz na tydzień, co bywa uciążliwe. Natomiast depilacja laserowa ogranicza się do kilku zabiegów, po których nie musimy się już martwić o nadmierny poziom owłosienia.

  • Wysoki poziom skuteczności

Nieocenioną zaletą zabiegów depilacji laserowej jest ich wysoka skuteczność, która np. w przypadku lasera Vectus sięga aż 95%. Oznacza to oczywiście, że szczególnie w pierwszym roku po serii zabiegów, mogą pojawić się pojedyncze włoski, jednak wynika to z faz ich wzrostu i aby trwale się ich pozbyć, wystarczające jest przeprowadzenie jednego zabiegu przypominającego.

  • Niższe koszty

Wiele osób uważa, że depilacja laserowa jest droga. Jednak jeśli podliczylibyśmy koszty wszystkich zabiegów woskowania, nowych maszynek itp. w całym naszym życiu to wyjdzie nam zdecydowanie większa suma.

  • Wysoki poziom bezpieczeństwa

Współczesne osiągnięcia pozwalają, na bezpieczne korzystanie z depilacji laserowej nawet osobom, których skóra cechuje się wysoką wrażliwością, lub takim cierpiącym z powodu trądziku różowatego.

  • Wygoda w podróży

Na wakacje wyjeżdżamy, aby odpocząć, a nie by pamiętać o regularnym usuwaniu owłosienia, które mogłoby wywołać zażenowanie, jeśli pojawimy się z nim przy basenie. Depilacja laserowa pozwoli uniknąć takich sytuacji.

  • Bez podrażnień

W wyniku depilacji woskiem, golenia maszynką czy depilatorem na skórze dochodzi do pojawiania się nieestetycznych i dokuczliwych podrażnień. Wykonanie zabiegów z zastosowaniem nowoczesnego lasera, jak np. Vectus spowoduje, że zupełnie zapomnimy o istnieniu tego rodzaju dolegliwości.

  • Dla naszego zdrowia

Wiele osób, które regularnie używają maszynki, depilatora lub wosku boryka się z takimi problemami, jak zapalenie mieszków włosowych czy też wrastające włoski. Poddanie się depilacji laserowej daje możliwość trwałego pozbycia się tego problemu. Doprowadzamy do usunięcia przyczyny i zapominamy o takich uciążliwościach jak pieczenie, swędzenie czy ból w obrębie ogolonej skóry.

  • Bezbolesność

Wiele osób uważa, że depilacja laserowa nie dość, że jest najdroższa, to jeszcze najbardziej ze wszystkich metod boli. Z uwagi na obawę przed tym bólem unikamy i odkładamy decyzję o poddaniu się serii zabiegów. Jednak nic bardziej mylnego. Wykorzystanie nowoczesnej technologii, w przypadku lasera Vectus, jest to system chłodzący na głowicy, sprawia, że zabieg staje się całkowicie bezbolesny.

  • Wygoda na co dzień

Niezależnie od sytuacji nasza skóra zawsze pozostaje gładka, co wiele Pań bardzo sobie chwali. Usuwanie włosków bowiem jest konieczne, ale bywa uciążliwe.

Zdaniem kosmetologa

– Obecnie można zauważyć rosnące zainteresowanie zabiegami laserowego usuwania owłosienia. Jeszcze do niedawna kobiety były przekonane, że to jedynie droga fanaberia, dziś zaczynają dostrzegać, że jest zupełnie inaczej. Zabiegi wykorzystujące najnowsze technologie, takie jak Laser Vectus są nie tylko bezpieczne, ale również komfortowe, co oznacza, że pacjentka, w jego trakcie nie odczuwa bólu, a tego bardzo często się obawiamy. Warto również zaznaczyć, że poddanie się procedurze może pozwolić na trwałe wyleczenie zapalenia mieszków włosowych i wrastających włosków. Jednak mimo wszystko wiele kobiet, jako najważniejszą zaletę poda wygodę i zawsze piękny wygląd skóry – mówi Julia Krajewska z Clinica Cosmetologica w Gdańsku.