Dla kogo przeznaczone są materace średnio twarde?

średni materac wymiarTwardość materaca ma znaczenie.
Kupując nowy materac, trzeba dobrze dostosować jego poszczególne parametry do potrzeb własnej sylwetki. Optymalny materac 80×200 cm podpiera kręgosłup w równomierny sposób i zapewnia zdrowy wypoczynek. Bardzo ważnym parametrem, który gwarantuje wygodę osobie śpiącej jest twardość. Większość osób wybiera materace średnio twarde z uwagi na ich uniwersalność. Dla kogo przeznaczona jest ta twardość i w jaki sposób wybrać najlepszy materac?

Materace 80×200 o średniej twardości

Każdy producent posiada swoją własną skalę twardości materacy i jasno wskazuje, jaki powinien być przedział wagowy osoby śpiącej na danym modelu. Te o średniej twardości polecane są zazwyczaj osobom, których masa ciała wynosi maksymalnie do 100 kg. Ponieważ większość osób dorosłych mieści się w przedziale od 60 do 100 kg, materace te cieszą się największą popularnością. Wybierają je zarówno osoby śpiące samodzielnie, jak i pary kupujące większe łóżka małżeńskie.

Które modele oferują produkty o średniej twardości?

  • bonellowe,
  • kieszeniowe sprężynowe,
  • wysokoelastyczne,
  • wykonane z pianki HR.

Poszukując materaca 80×200 cm najlepiej przeglądać więc tego typu produkty. Na stronach producentów takich jak Godre istnieje możliwość samodzielnego wyboru pozostałych parametrów, na przykład wysokości materaca.

Czy materace średnio twarde nadają się dla dzieci?

Niektórzy rodzice chcą myśleć przyszłościowo i ekonomicznie, dlatego decydują się na zakup materaca o takiej twardości swoim pociechom. Nie jest to jednak najlepszy wybór. Dla najmłodszych producenci tacy jak godre.pl oferują w swoim asortymencie materace miękkie, najlepiej z pianek. Przeznaczone są dla osób ważących aż do 50-60 kg, a więc dzieci mieszczą się w tej kategorii, podobnie jak większość nastolatków. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wymiana materaca 80×200 cm na nowy po jakimś czasie, kiedy dziecko dorośnie. Za twardy materac może sprawić, że maluchowi będzie niewygodnie i nie będzie chciał na nim spać. Może też wywoływać niepotrzebne dla organizmu uciski na organy wewnętrzne czy układ krwionośny.