Dieta, odchudzanie, fitness dla seniorów

Dieta, odchudzanie, fitnesAktywny styl życia to dłuższe życie.

Styl życia seniorów zmienia się. Dzisiejszy 60-latek nie przypomina 60-latka sprzed 20 lat, bardziej przypomina 40-50 latka i tak też się czuje. Co ma wpływ na zmianę stylu życia seniorów? W dużej mierze świadomość zdrowego odżywiania się, więcej czasu na aktywność fizyczną oraz większy zasób portfela.

Dieta seniora

Piramida zdrowego żywienia dla osób starszych zmieniła się i nie przypomina tej powszechnie znanej. Piramida to graficzny opis odpowiednich proporcji różnych, niezbędnych w codziennej diecie, grup produktów spożywczych. Im wyższe piętro piramidy, tym mniejsza ilość i częstość spożywanych produktów z danej grupy. Piramida kierowana jest do osób starszych, seniorów, w celu zachowania dobrego stanu zdrowia. U wielu osób z chorobami przewlekłymi jak otyłość, cukrzyca, choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie, osteoporoza konieczna jest modyfikacja proponowanych zaleceń w porozumieniu z lekarzem i dietetykiem.

Dieta, odchudzanie, fitness w jednym miejscu – dowiedz się więcej na dermolab.pl

Piramida Żywienia Seniorów i Osób Starszych

Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej Dla Osób w Wieku Starszym

Odchudzanie po 60-tce

Odchudzanie w wieku senioralnym bywa trudne, ale nie jest niemożliwe. Szczególnie problem otyłości wśród seniorów wynika z obniżenia aktywności fizycznej, która jest nieporównywalnie niższa po przejściu na emeryturę. Widoczny jest wtedy efekt tycia wśród kobiet i mężczyzn. Najczęściej osoby starsze stosują głodówki, które w starszym wieku szczególnie wyniszczają organizm. Podstawowym błędem jest również ograniczanie picia wody. Co zatem senior może zrobić, aby zdrowo się odchudzić? Przede wszystkim powinien stosować się do zaleceń powyższej piramidy zdrowego żywienia w myśl zasady: Mniej cukru, soli. Więcej błonnika i ruchu.

Fitness dla seniorów

Fitness zarezerwowany dla młodych osób wkroczył niedawno w życie seniorów. Sport to zdrowie, a aktywny styl życia wskazany jest niezależnie od wieku. To naturalny lek na wiele dolegliwości i czynnik napędzający dobre samopoczucie na co dzień. Świadomość w zakresie korzyści wynikających z regularnych ćwiczeń to jeden z celów MultiSport Senior, programu Benefit Systems, w ramach którego można bezpłatnie korzystać m.in. z zajęć fitness, basenu, nauki tańca czy relaksu w grocie solnej.

 

Partner artykułu: dermolab.pl

 

 

Słuchmed badanie słuchu za darmo