Dezynfekcja tkanin – Najważniejsze informacje

Pranie wypranie w proszku Mr ZiggiDezynfekcja odzieży w proszku hipoalergicznym jest możliwa.
Dezynfekcja tkanin to najlepszy i najłatwiejszy sposób na szybkie usunięcie zanieczyszczeń – bakterii, grzybów, alergenów, w tym roztoczy kurzu domowego. Jednak aby przeprowadzić ją poprawnie, wymagane są odpowiednie warunki i środki umożliwiające dezynfekcję. Najważniejszymi informacjami dzielimy się poniżej.

Jak działają dezynfekujące środki piorące?

Standardowe proszki do prania nie usuwają całkowicie zanieczyszczeń i drobnoustrojów z tkanin. Za ich pomocą możemy jedynie przeprowadzić dezynfekcję termiczną, czyli polegającą na zastosowaniu bardzo wysokich temperatur (nawet 90 stopni Celsjusza), które wyniszczają mikroorganizmy. Niestety, taka dezynfekcja ma negatywne skutki – wpływa na szybsze niszczenie się tkanin i narusza strukturę ich włókien. Na szczęście na rynku pojawiły się produkty dezynfekujące, które wymagają jedynie 40 stopni Celsjusza, czyli tyle, ile zwykle ustawiamy w przypadku zwykłego prania. Proszki i płyny dezynfekujące Mr. ZIGGI (dostępne na: https://mr-ziggi.pl/produkty/) oczyszczają materiały, pozostawiając je w świetnym stanie. Ich skuteczne działanie potwierdziły badania przeprowadzone w różnych, niezależnych ośrodkach. Możemy być zatem pewni, że podczas zwykłego prania zdezynfekujemy tkaniny.

Czy dezynfekujące produkty do prania mogą być hipoalergiczne?

Ze środków dezynfekujących często korzystają osoby z alergiami lub skłonną do podrażnień skórą. Dlatego to bardzo ważne, by w składzie produktów nie pojawiały się intensywnie działające substancje, które mogą wywołać reakcje alergiczne lub niekorzystnie wpłynąć na skórę. Składnikami, które mogą powodować podrażnienia, są między innymi te odpowiedzialne za tworzenie kompozycji zapachowych. Przy wyborze środków dezynfekujących do prania, stawiajmy na takie, które mają również właściwości hipoalergiczne. Wówczas możemy być spokojni – produkt nie tylko nie będzie zawierał w sobie uczulających substancji, ale i usunie te znajdujące się na tkaninach. Środkami łączącymi obie te cechy są produkty Mr. ZIGGI – dzięki tym monoproduktom zyskujemy pewność, że skóra i tkaniny będą całkowicie bezpieczne i nienarażone na działanie szkodliwych substancji.

Proszek do prania ziggi

Hipoalergiczny, dezynfekujący proszek do prania białych i kolorów

Jakie tkaniny powinniśmy prać w środkach dezynfekujących?

Jeśli zależy nam na jak największym zminimalizowaniu ryzyka pojawienia się u nas podrażnień skóry czy reakcji alergicznych, powinniśmy zadbać o częste wykonywanie prania. Przede wszystkim poświęcajmy uwagę na te przedmioty, które mają bezpośredni kontakt z naszą skórą. Częstego i regularnego prania wymagają:

Materiały, które mają styczność z naszą skórą, są siedliskiem dla roztoczy kurzu domowego. Te mikroskopijne pajęczaki żywią się złuszczonym ludzkim naskórkiem, a ich odchody wywołują nieprzyjemne reakcje alergiczne. Dzięki częstemu praniu w środkach dezynfekujących możemy je usunąć. Dodatkowo pamiętajmy o tym, by często wymieniać pościel i ręczniki (tym bardziej podczas choroby), a wyprane i nieużywane tkaniny trzymajmy zakryte i schowane, by nie zbierał się na nich kurz.

Środki dezynfekujące – jakie jeszcze powinny być?

Z troski nie tylko o naszą skórę i stan tkanin, zwróćmy też uwagę na to, by wybierane przez nas produkty były ekologiczne – wolne od substancji nierozpuszczalnych w wodzie, w opakowaniach z recyklingu, produkowane w energooszczędny sposób. Aby standardowe opakowanie produktu starczyło nam na dłużej, wybierzmy ten oparty na skoncentrowanej formule. W ten sposób zaoszczędzimy wiele pieniędzy, bo z tej samej ilości zrobimy więcej prań. Dzięki zwróceniu uwagi na te kwestie będziemy mogli cieszyć się idealnie czystymi tkaninami oraz bezpieczeństwem naszej skóry!