Detoks alkoholowy Wrocław – Na czym polega i gdzie można skorzystać z usługi we Wrocławiu?

detoks alkoholowyNa detoks nigdy nie jest za późno.

Detoks alkoholowy – co to jest?

Uzależnienie od alkoholu jest ciężką chorobą, z którą trudno poradzić sobie samodzielnie. Długotrwałe picie powoduje bardzo duże wyniszczenie organizmu, zaburzenia w gospodarce jonowo-elektrolitowej, a także nagromadzenie się ogromnej liczby toksyn. Gwałtowne odstawienie alkoholu po kilkutygodniowym ciągu najczęściej skutkuje przykrymi dolegliwościami związanymi z zespołem abstynencyjnym. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem, które będzie dla chorego pierwszym krokiem związanym z leczeniem uzależnienia jest detoks alkoholowy. Jednym z miast gdzie wykonywane są odtrucia alkoholowe jest Wrocław. Na czym polega sam zabieg i na jakie efekty można liczyć?

Co daje detoks alkoholowy?

Wraz ze spożywaniem alkoholu, człowiek dostarcza do organizmu szereg szkodliwych toksyn. Z drugiej strony dochodzi do wypłukiwania wartościowych minerałów i witamin, przez co w krótkim czasie pojawiają się niedobory. Wraz z odstawieniem alkoholu, chory cierpi na głód biochemiczny oraz towarzyszą mu objawy charakterystyczne dla zespołu abstynencyjnego, takie jak drgawki, majaki, ataki padaczkowe, stany lękowe, niepokój. Detoks alkoholowy jest wykonywany w wielu polskich miastach, m.in. takich jak Wrocław. Z jednej strony jest on ukierunkowany na pozbycie się z organizmu wszystkich szkodliwych substancji, które nagromadziły się w trakcie długotrwałego picia, z drugiej na uzupełnienie niedoborów substancji odżywczych, zaś z trzeciej na złagodzenie skutków zespołu abstynencyjnego, które mogą utrzymywać się nawet kilka dni. W wielu przypadkach odtrucie może uratować nie tylko zdrowie, ale nawet życie pacjenta. W jego trakcie organizm zaczyna się regenerować i wracać do równowagi w zakresie gospodarki jonowo-elektrolitowej, co pozwala choremu z powrotem normalnie funkcjonować.

Jak wygląda detoks alkoholowy?

Odtrucie alkoholowe przeprowadzane w takich miastach jak Wrocław zazwyczaj odbywa się w profesjonalnych klinikach, gdzie pacjenci mogą liczyć na pełną opiekę kadry lekarskiej, a także bezpieczne oraz komfortowe wykonanie zabiegu. Pierwszym etapem jest określenie stanu zdrowia uzależnionego oraz jego stanu psychicznego. Na podstawie badań oraz wywiadu lekarz decyduje o składnikach płynu infuzyjnego, który aplikuje się dożylnie, w celu wyeliminowania toksyn z organizmu oraz o środkach farmakologicznych, które złagodzą skutki odstawienia alkoholu. Pacjentom podaje się m.in. witaminę B1, potas oraz magnez, a także leki przeciwbólowe i uspokajające.

Detoks alkoholowy we Wrocławiu

Alkoholoodtrucie we Wrocławiu jest przeprowadzane m.in. w klinice Nasz Gabinet przy ul. Generała Hallera 9/6. Sam detoks trwa od 12 do 24 godzin, w trakcie których likwiduje się nie tylko ogólne objawy związane z odstawieniem alkoholu, ale również wyrównuje się stan psychiczny pacjenta, zmniejszając nadpobudliwość, wahania nastroju czy bezsenność, co sprzyja regeneracji organizmu. Pacjenci mogą liczyć również na stałą opiekę lekarza. Cena za odtrucie alkoholowe w tej klinice z Wrocławia jest uzależniona od wyboru konkretnego pakietu. Chorzy mogą zdecydować się na sam detoks lub jego wersję rozszerzoną. Placówka zapewnia pełną dyskrecję i anonimowość pacjentom. Dostępne są także porady i konsultacje telefoniczne.

 

Autor: lekarz Jan Wokulski.

Słuchmed badanie słuchu za darmo