Czy warto korzystać z aptek internetowych?

apteka online taniaApteka internetowa jest tańsza od tradycyjnej apteki.
Wraz z rozwojem internetu obserwujemy, jak stopniowo obejmuje on coraz więcej obszarów, wcześniej zarezerwowanych dla tradycyjnych form – dotyczy to zarówno komunikacji, ale również sposobu, w jaki dokonujemy zakupów. Również suplementów i leków.

Apteka internetowa

Choć większości osób wciąż realizacja recepty otrzymanej od lekarza, czy po prostu zakup potrzebnych leków lub suplementów kojarzy się głównie z wizytą w lokalnej aptece, oczekiwaniu w kolejce, a następnie kontakcie z farmaceutką, to również i ta dziedzina handlu została zrewolucjonizowana przez rozwijający się handel internetowy. Przynosi to wiele korzyści, zarówno klientowi, potrzebującemu leku, jak również osobom prowadzącym apteki, likwidując konieczność utrzymywania punktów aptecznych, upraszczając system składania zamówień, oraz redukując liczebność załogi.

Korzyści dla klienta apteki internetowej

Jedną z największych korzyści apteki online, którą niezwykle trudno jest przeliczyć na pieniądze, jest oszczędność czasu, jaki normalnie musielibyśmy spędzić na zakupy w stacjonarnej placówce. Należy wliczyć w niego czas niezbędny na dojazd, oczekiwanie w kolejce, złożenie zamówienia, powrót do domu. Często również musimy oderwać się od bieżących zadań, by udać się do apteki, co generuje dodatkowe straty. Zupełnie inaczej jest w przypadku zakupów w aptece internetowej – tu wystarczy otworzyć nowe okno w przeglądarce na komputerze bądź smartfonie, aby szybko i łatwo złożyć zamówienie. Całość, od momentu wpisania adresu strony internetowej, do płatności, zajmuje zazwyczaj nie więcej niż 5 minut. Płatność również przebiega ekspresowo – można wykorzystać zapisane dane karty płatniczej, wykorzystać zapisaną kartę w Apple lub Google Pay.

Jednak oszczędność czasu to nie jedyna korzyść, jaką odnosimy dzięki zakupom w internecie. Kolejną rzeczą są niższe ceny. W aptece internetowej jest taniej. Dzięki oszczędnościom, wynikającym z likwidacji punktów stacjonarnych, braku opłat za prąd, wodę, ogrzewanie i pracowników, apteki internetowe są w stanie zaoferować nam znacznie niższe ceny za swój asortyment. W końcowym rozrachunku otrzymujemy taki sam produkt 20-30% taniej niż w placówce stacjonarnej.

Jeszcze inną zaletą zakupów preparatów w internecie jest zdecydowanie bogatszy asortyment, również w dużej mierze zawdzięczany wysyłkom prosto z hurtowni, z pominięciem punktów stacjonarnych. Nie zawsze musimy kupować drogi produkt, będący akurat „na stanie”, możemy łatwo wyszukać tańsze zamienniki o takim samym składzie.

Jeszcze innymi powodami, dla których wiele osób decyduje się na zakupy w aptekach internetowych, to dyskretność zakupów (nie musimy rozmawiać twarzą w twarz z farmaceutą), szybkość dostawy (bardzo często nawet w 24h), a także dokładny opis każdego produktu, pozwalający na spokojnie, w zaciszu domowym przestudiować działanie i skład każdego leku i suplementu. Stali klienci, podobnie jak w stacjonarnych aptekach, mogą liczyć na zniżki.

Jeśli chciałbyś osobiście przekonać się, czy warto robić zakupy w aptece internetowej, jak również porównać ceny, zapraszamy do jednej z najlepiej zaopatrzonych aptek w Polsce https://www.wapteka.pl/.

Słuchmed badanie słuchu za darmo