Czy to na pewno mój wnuk? Łatwo to sprawdzić

test dna na ojcostwoCzy to na pewno dziecko mojego syna? Dylemat wielu dziadków

Podejrzewasz, że wnuczek lub wnuczka wcale nie są z Tobą spokrewnieni? To wcale nie tak rzadki dylemat… Romans, podmiana w szpitalu, brak podobieństwa, adopcja, plotka – tego typu sytuacje mają przecież miejsce w wielu rodzinach. Jak zatem sprawdzić, czy na pewno łączą Was więzy krwi?

Czy to na pewno dziecko mojego syna? Dylemat wielu dziadków…

„Podejrzewam, że synowa miała romans. Wnuczka w ogóle nie jest podobna do mojego syna ani z wyglądu, ani z charakteru… Chciałabym to jakoś dyskretnie sprawdzić” – mówi pani Ela. Pan Michał ma z kolei inny dylemat: „Wydaje mi się, że mój syn niesłusznie płaci alimenty. Po kilku tygodniach związku jego była dziewczyna zaszła w ciążę, potem się rozstali… Chciałbym po prostu mieć pewność, a to przecież nic złego”.

Z podobnym problemem zmaga się pani Jola, jednak w jej przypadku chodzi o spadek: „Mój syn zmarł nagle, pozostawił po sobie trójkę dzieci – jedno z nich nowej partnerki. W sądzie toczy się teraz sprawa spadkowa”.

Badania DNA – Dzięki nim sprawdzisz więzy krwi

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że badania genetyczne to nie tylko testy na ojcostwo. Dzięki nim można sprawdzić też np., czy między babcią a wnuczką istnieją więzy krwi. Inne możliwe przypadki to m.in. rodzeństwo, dziadek i wnuczek, bratanek i wujek – każdy przypadek można omówić w laboratorium.

Dzięki temu można sprawdzić, czy dziecko jest spokrewnione z daną rodziną nawet bez wykonywania badania ojcostwa (np. po śmierci ojca). Co ważne, wynik takiego badania może być wykorzystany w sądzie – w sprawach o alimenty, spadek czy innych.

Wystarczy smoczek, szczoteczka do zębów czy każda inna próbka…

Jeśli chcesz sprawdzić więzy krwi, możesz przekazać do analizy dowolny materiał pochodzący od osoby badanej. Wystarczy wybrać taki, który łatwo zebrać, np. maszynkę do golenia, smoczek, szczoteczkę do zębów, niedopałek papierosa, puszkę po napoju czy nawet inhalator. To prosty i dyskretny sposób, żeby zyskać pewność i spokój na zawsze.

Autor: testynaojcostwo.pl

 

Słuchmed badanie słuchu za darmo