Czy opieka nad osobą starszą to praca dla mężczyzn?

praca w opiece niemcyPraca w opiece nad seniorem. Mężczyźni też poszukiwani.

Opieka nad seniorem.

Czy praca w opiece to praca głównie dla kobiet? Czy mężczyźni dobrze sprawdzają się na tym stanowisku? Sprawdź, dlaczego rośnie zapotrzebowanie na pracowników opieki nad osobami starszymi.

Praca w opiece dla mężczyzn

Praca opiekuna osób starszych najczęściej kojarzy nam się z kobietami, które z natury są zwykle bardziej opiekuńcze i empatyczne od mężczyzn. Okazuje się jednak, że pracy dla mężczyzn na stanowisku opiekuna osób starszych w Niemczech nie brakuje. Mężczyźni także potrafią opiekować się osobami starszymi, a do tego mają więcej siły fizycznej, co przydaje się szczególnie w przypadku osób leżących.

Opiekun mężczyzna często poszukiwany jest do opieki nad mężczyzną seniorem, który ma opory przed kobietami, czuje się niekomfortowo. Poza tym, nie jest tajemnicą, że mężczyźni łatwiej znoszą rozłąkę z rodziną, tęsknotę za krajem i stres, co także przekłada się na ich efektywność w pracy.

Obowiązki pracy w opiece

Do zadań opiekuna osób starszych należy pomoc w codziennych czynnościach higieniczno-pielęgnacyjnych, a także aktywizacja seniora i zapewnienie mu ciekawych form spędzania wolnego czasu. Jeśli senior jest osobą chodzącą, praca jest łatwiejsza, bo nie wymaga transferu, czyli dźwigania seniora do mycia czy do toalety. Jeśli jednak jest to osoba leżąca, praca przy niej będzie wymagała nieco siły i sprawności fizycznej. Poza tym, opiekun powinien być osobą wyrozumiałą, otwartą i ciepłą, powinien umieć stworzyć ciepłą rodzinną atmosferę i poczucie bezpieczeństwa. Opiekun w Niemczech staje się w pewnym sensie częścią tamtej rodziny, jest traktowany jako jej członek. Choć wciąż więcej jest kobiet chętnych do pracy na tym stanowisku, liczba gotowych do pracy mężczyzn także stale rośnie.

Gdzie znajdziesz pracę w opiece?

Pracę w opiece znajdziesz zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Jeśli zdecydujesz się na pracę w naszych zachodnich sąsiadów, z pewnością będziesz mógł liczyć na dużo wyższe zarobki niż w Polsce. Poziom wynagrodzenia na tym stanowisku kształtuje się średnio na poziomie 1200 – 1600 euro. Szczególnie dużo ofert pracy zarówno dla osób z doświadczeniem, jak i bez doświadczenia w opiece dostępnych jest w Niemczech.

Interesuje cię praca w Niemczech w opiece? Znajdź odpowiednią ofertę i sprawdź swoich sił w tej pracy.