Czy i na jaką pożyczkę mogą liczyć seniorzy?

Pożyczka dla seniorów może być wykorzystana w dowolnym celu.

Wbrew często spotykanej opinii, seniorzy także mogą liczyć na otrzymanie szybkiej i atrakcyjnej pożyczki gotówkowej. Seniorzy powinni jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach, tak aby pożyczka przyniosła faktyczne korzyści, zamiast być źródłem problemów.

Gdzie ubiegać się o pożyczkę dla seniora?

Standardowe kredyty bankowe są często niedostępne dla seniorów, ponieważ banki z zasady nie lubią udzielać im kredytów. W dodatku formalności kredytowe są liczne, czasochłonne i żmudne, co dla osób mających problemy zdrowotne może być bardzo obciążające i frustrujące.

Seniorzy dużo łatwiej mogą otrzymać pożyczkę od instytucji parabankowych. Część z nich ma bardzo wysokie limity wieku, do którego można ubiegać się o pożyczkę. Niektóre z nich nie stosują zaś żadnych limitów wiekowych. Co więcej, otrzymanie pożyczki jest dużo prostsze i wymaga znacznie mniejszego wysiłku niż w przypadku ubiegania się o kredyt bankowy.

Wybór instytucji pożyczkowych i zakres ofertowy jest szeroki i dostępny za pomocą Internetu. Chcąc uniknąć problemu warto zaś skorzystać z Matchbanker, czyli bezpiecznej porównywarki pożyczek. Znajdują się w niej atrakcyjne oferty jedynie sprawdzonych instytucji parabankowych.

Jak można otrzymać pożyczkę?

Ubieganie się o pożyczkę jest banalnie proste, wszystko można załatwić w domu, przez Internet i to w kilkanaście minut. Jedyne co jest konieczne, to wypełnienie formularza na stronie internetowej. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku pieniądze mogą trafić na konto jeszcze tego samego dnia. W zdecydowanej większości przypadków nie są przy tym wymagane żadne poręczenia ani żyranci.

Jeżeli senior nie potrafi się zaś posługiwać komputerem i Internetem, to zawsze można poprosić o pomoc np. syna, córkę czy też wnuków.

Na co można przeznaczyć pożyczkę?

Wielkim plusem pożyczek pozabankowych jest także to, że można je wydać na dowolny cel. Wielu seniorów zaciąga pożyczki z pobudek altruistycznych np. po to, aby kupić prezent wnuczkom, albo też wesprzeć swe dzieci. Pożyczkę można traktować również jako deskę ratunku na chwilowe trudności finansowe i spożytkować je np. na spłatę bieżących rachunków, czy też kupno pilnie potrzebnych lekarstw.

Pożyczkę można wydać jednak także na inny cel np. na zakup sprzętu domowego, czy też wyjazd na wakacje. Wiek nie musi być więc przeszkodą, aby zrealizować swoje marzenie.

Czy pożyczki są atrakcyjne pod względem finansowym?

Reklamy pożyczek są coraz bardziej powszechne, a w telewizji można zobaczyć spoty zachwalające daną ofertę. Instytucje pożyczkowe często reklamują się tam np. tym, że przyznają zupełnie darmowe pożyczki.

Niektórzy patrzą na to dość podejrzliwie, jednak w tym przypadku reklama ma potwierdzenie w rzeczywistości. Instytucje pożyczkowe naprawdę oferują zupełnie darmowe pierwsze pożyczki tj. takie, których wysokość spłaty jest równa sumie pożyczonych pieniędzy. W dzisiejszych czasach zaciągnięcie pożyczki parabankowej to często dobry interes.

Jak spłacać pożyczki pozabankowe?

Zaciągając tzw. chwilówkę, pożyczkę należy spłacić jednorazowo. Zawierając zaś pożyczkę ratalną, trzeba ją spłacić w kilku transzach. Chcąc uniknąć zbędnych kłopotów, należy to zrobić w zapisanym w umowie terminie. Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby tego nie przegapić. Na ogół instytucje parabankowe przypominają o nadchodzącym terminie spłaty na koncie internetowym czy też przez sms. Zawsze można także zadzwonić do biura obsługi Klienta, aby uzyskać potrzebne informacje lub też np. zapisać sobie termin spłaty w kalendarzu już w dniu zaciągnięcia pożyczki.

Warto również zważać na bezpieczeństwo i wybierać witryny, które prezentują już sparwdzone pożyczki pozabankowe. Zawierają listę ofert wielu firm pożyczkowych, z których możemy wybrac odpowiednią dla siebie. Taką witryną jest np. www.pozyczki-24.pl. Nawet na tej stronie właściciel dokładnie opisuje bezpieczeństwo zaciągania zobowiązań finansowych. Zwraca szczególną uwagę na ostrzeżeniu, że pożyczka przez internet nie może być zródłem spłaty innych zobowiązań. Należy o tym pamietać.