Czerwone wina słodkie – Najlepsze do deserów?

tanie dobre winoCzerwone wino jest winem najzdrowszym.

Dobre czerwone wino.

Czerwone wina słodkie świetnie komponują się z deserami, lecz sprawdzą się również w pojedynkę. Wiele osób uwielbia pić je solo, delektując się słodyczą, jaką oferują. Do niedawna o winach słodkich wiedziałam niemal tyle co nic. Teraz jestem jedną z ich największych miłośniczek.

Pisząc o dobrej jakości słodkich winach należy podkreślić, że składają się one tylko i wyłącznie z naturalnego cukru pochodzącego z owoców. Kupując Tokaj aszú, Maderę czy Porto mamy pewność, że wybieramy dobre wina bez zawartości sztucznego słodziku.

Charakterystyka wina

Czerwone wina słodkie cechuje wysoka zawartość cukru na litr (powyżej 45 gram), dlatego też najlepiej spożywać je w niewielkiej ilości i sączyć powoli. Aby cieszyć się ich smakiem w pełni przed spożyciem należy je schłodzić w temperaturze 12-15ºC. A co jeśli nie dopijemy butelki do końca? W takiej sytuacji szczelnie ją zamknijmy i schowajmy w lodówce. Tam będzie czekała na kolejną okazję, przy której zapragniemy po nią sięgnąć.

Wino do deserów

dobre czerwone wino

Czerwone wino jest zdrowe, pite z umiarem.

Koneserzy win zaznaczają, że wino do deseru powinno być co najmniej tak samo słodkie, jak sam deser. Wytłumaczenie tej zasady jest proste: zbyt mocnym trunkiem „zabijemy” bowiem delikatny, mniej wyrazisty smak. Przykładowo, owoce zachowają pełnię słodyczy, gdy połączymy je ze stonowanym winem słodkim, półsłodkim lub nawet półwytrawnym. Do intensywnych słodkich trunków najlepiej natomiast pasują desery czekoladowe i korzenne, pierniki i słodkie ciasta.

Wino solo

Wino to szlachetny napój, który w samotności radzi sobie równie dobrze, co w duecie. Solo odnajdą się w szczególności słodkie trunki, znane również jako wina deserowe. Czerwone wina słodkie spożywane w tzw. angielskim stylu (w pojedynkę) to opcja wybierana przez wielu z nas. Po co bowiem szukać dodatków, gdy już sam trunek daje nam pełnię szczęścia? Dobrym pomysłem jest sięganie po wino czerwone przed daniem lub po posiłku.

Najtańsze dobre słodkie wino to koszt około 30 zł za butelkę.

Słuchmed badanie słuchu za darmo