Nie musisz czekać na sanatorium 2 lata. Zobacz jak skrócić czas oczekiwania

Sanatorium NFZ MedascoSanatorium na Litwie

Dzięki dyrektywie transgranicznej nie trzeba czekać na leczenie uzdrowiskowe, wystarczy skorzystać z oferty sanatorium zagranicznego, a pacjenci mają możliwość uzyskania dofinansowania do kuracji zagranicznej w jednym z krajów Unii Europejskiej.

Zamiast pobytu w jednym z sanatoriów w Polsce można pojechać do wybranego i wysokiej klasy ośrodka zagranicą, np. na Litwie. Malownicza Litwa obfituje we wspaniałe i niezwykle ciekawe zabytki oraz unikalną przyrodę. Tam właśnie można skorzystać z ośrodków uzdrowiskowych i doświadczyć bogactwa naturalnych przyrodniczych czynników leczniczych, np. położone nad Niemnem Druskienniki, które są największym pod względem infrastruktury i najnowocześniejszym uzdrowiskiem.

Sanatorium zagranicą z REFUNDACJĄ

Jeśli czekasz w kolejce do sanatorium lub masz skierowanie – złóż dokumenty w NFZ i po zakwalifikowaniu wybierz najlepszą dla Ciebie ofertę. Dzięki temu możesz ominąć kolejkę, wyjechać z grupą przyjaciół lub rodziną w tym samym czasie, w to samo miejsce, wybrać standard pokoju (3, 3+, 4 gwiazdkowy), jak również połączyć różne formy wyjazdów –  sanatoryjne i rehabilitacyjne.

MEDASCO zajmie się kompleksową organizacją wyjazdu oraz zadba o refundację części kosztów ponieważ NFZ zwraca kwotę w takiej wysokości, jaką wydałby refundując świadczenia w kraju – średnio ok 70 zł za dzień pobytu. Oczekiwanie na decyzję NFZ w sprawie zwrotu nie powinno trwać dłużej niż 30 dni.

Różnicę pomiędzy ceną pobytu w sanatorium w Polsce a za granicą pacjent musi pokryć z własnej kieszeni. Pomimo tego taki wyjazd wciąż będzie się opłacał. W niejednym z nich bowiem pobyt w celach zdrowotnych nie kosztuje dużo więcej niż ten w Polsce, a warunki pobytu i miejsce będą dodatkowy atutem.

Za trzytygodniowy pobyt w polskim sanatorium – w ramach NFZ – także trzeba dopłacić również w Polsce nawet 600 zł w zależności od standardu pokoju oraz liczby zakwaterowanych w nim osób. To nie cały koszt bo dochodzi do tego opłata uzdrowiskowa, jeśli wybierasz lepsze wyżywienie, parking lub oglądanie telewizji, czy czajnik w pokoju – to kolejne 200-300 zł. Może wiec warto skorzystać z wyjazdu do sanatorium za granica, nie czekając w kolejce.

Warto skorzystać z nowych możliwości i wyjechać pod dobrą opieką z MEDASCO zagranicę do sanatorium np. na Litwie bez konieczności długiego oczekiwania w kolejce do sanatorium.

Sanatorium na Litwie – piękny kraj w zasięgu ręki polskiego emeryta i seniora!

Słuchmed badanie słuchu za darmo