Codzienna higiena nie musi stanowić wyzwania

Wielu  dojrzałym osobom codzienna kąpiel wciąż kojarzy się z wysiłkiem i dyskomfortem. Nieprzystosowanie wyposażenia łazienki do potrzeb seniorów sprawia, że higiena jest nie tylko niewygodna, ale także niebezpieczna.

Dotyczy to przede wszystkim sytuacji, kiedy w łazience pozostaje w użyciu wysoki brodzik lub stara wanna. Wysokie podnoszenie nóg i konieczność utrzymywania równowagi naraża seniora na upadek lub poślizgnięcie. Warto zatem ograniczać ryzyko do minimum. Istnieje rozwiązanie, które sprawia, że codzienna higiena nie musi stanowić wyzwania – jest to wanna z drzwiczkami.

Wanna z drzwiami ułatwia codzienną higienę

  • Użytkownik nie musi wysoko podnosić nóg lub przekładać ich przez krawędź wanny – wystarczy swobodnie przejść przez około 20-centrymetrowy próg, by znaleźć się w wannie i skorzystać z kąpieli bądź natrysku.
  • Kurczowe trzymanie się najbliższych dostępnych przedmiotów, utrzymywanie równowagi, wchodzenie po drabinkach, czy stołkach – te wszystkie zabiegi nie są już potrzebne, gdy korzysta się z wanny z drzwiami.

  • Pomoc drugiej osoby może przestać być niezbędna do wzięcia kąpieli. Wanna z drzwiami pozwala przywrócić samodzielność i niezależność jej użytkownikom. Nawet, gdy nie jest to możliwe – znacznie podniesie ona komfort zabiegów higienicznych.
  • Koniec obaw o poślizgnięcie w trakcie kąpieli – antypoślizgowe dno powoduje, że poruszanie się po wannie jest bezpieczne i stabilne. Zachowuje ono swoje właściwości nawet, gdy jest mokre i namydlone.

Wanna z drzwiczkami jest wytrzymała i wygodna

  • Siedzenie na stołku czy taborecie nie jest konieczne, gdyż do wanny można włożyć praktycznie wyprofilowane siedzisko. Wanna może też mieć je zintegrowane (na stałe). Higiena jest możliwa zarówno na stojąco, jak i w pozycji siedzącej.
  • Nie trzeba martwić się o wytrzymałość dna wanny – specjalnie wzmocniona konstrukcja zapewnia trwałość i niezawodność. Ponadto utrzymuje ono ciepło, co pozwala dłużej cieszyć się relaksem kąpieli.
  • Osoby korzystające z kąpieli leczniczych mogą bez obaw zażywać ich w wannie – materiał nie żółknie ani nie ulega zniszczeniu.
  • 10-letnia gwarancja producenta pozwala cieszyć się radością płynącą z kąpieli czy natrysku. Jest to produkt sprawdzony, praktyczny i bezpieczny, co potwierdza praktyka wykorzystania w wielu polskich domach.

Firma Łazienka bez barier ma w swojej ofercie szeroki wybór wanien z drzwiami, które zmieszczą się nawet w bardzo małych łazienkach. Ofertę, zdjęcia i szczegóły techniczne można znaleźć na stronie internetowej www.lazienkabezbarier.com.pl. Firma zaprasza również do kontaktu telefonicznego: 609-382-635.

Słuchmed badanie słuchu za darmo