Co zrobić, zanim przepiszesz swój majątek?

spadek na dzieckoPewność przed przepisaniem spadku – dlaczego jest tak ważna?

„Czy wnukowi na pewno należy się spadek? Podejrzewam, że synowa miała romans, wnuk wcale nie jest podobny do naszej rodziny. Nie wiem, czy chcę, żeby otrzymał majątek mojego życia…” – tego typu wątpliwości mogą być naprawdę męczące. I wcale nie występują tak rzadko! Wielu dziadków mierzy się z nimi na co dzień. Nie ma w tym nic złego – w końcu każdy chce mieć całkowitą pewność, jeśli chodzi o tak ważne kwestie. Jak ją uzyskać? To bardzo proste!

Pewność przed przepisaniem spadku – dlaczego jest tak ważna?

Wątpliwości i niepewność, jakie Ci towarzyszą, niestety same nie znikną. Zamiast tego będą narastać, powodując stres i frustrację. Dlaczego przed przepisaniem spadku warto mieć całkowitą pewność?

  • Odzyskasz spokój i raz na zawsze pozbędziesz się męczących wątpliwości – bez względu na to, jaki będzie wynik.
  • Gdy okaże się, że jesteście spokrewnieni – będziesz mieć pewność, że przepisujesz spadek właściwej osobie.
  • Gdy okaże się, że nie jesteście spokrewnieni, a wątpliwości były słuszne – zyskasz szansę, żeby podjąć takie kroki prawne, dzięki którym rozwiążesz swoją sprawę.

Rodzinne dylematy występują częściej, niż myślisz…

Zdarza się, że dziadkowie nie mają pewności, czy wnuk na pewno pochodzi od ich syna i czy na pewno należy mu się spadek. Czasami dziecko nie jest podobne, mają podejrzenia dotyczące romansu czy nie zgadza się grupa krwi. Innym razem nagle dowiadują się, że być może mają wnuka – gdy zgłasza się do nich kobieta twierdząca, że ma dziecko z ich synem. A to tylko niektóre sytuacje, które pisze życie.

Jak sprawdzić, czy na pewno jesteście rodziną?

Taką moc mają badania genetyczne. Wciąż niewiele osób zdaje sobie sprawę, że dzięki nim można sprawdzić więzy krwi np. między babcią a wnuczką, dziadkiem a wnukiem, wujkiem a bratankiem oraz w przypadku wielu innych relacji.

Co najważniejsze – do takiego badania nadają się dowolne próbki, m.in. szczoteczka do zębów, smoczek, niedopałek papierosa, słomka, kubek, puszka po napoju czy inhalator. Można więc wykonać je dyskretnie i z takich próbek, które najłatwiej zebrać.

Jeśli masz zatem wątpliwości, czy podejmiesz słuszną decyzję, przepisując spadek – zastanów się, czy nie warto szybko i prosto ich rozwiać.

Autor: www.testynaojcostwo.pl

Słuchmed badanie słuchu za darmo