Co zabrać ze sobą na pierwszy wyjazd?

Pierwszy wyjazd za granicę: Co ze sobą zabrać?Pierwszy wyjazd za granicę: Co ze sobą zabrać?

Pierwszy wyjazd do pracy, jako opiekunka osób starszych bywa stresujący. Wiele osób zastanawia się, co zapakować do walizki zabieranej w podróż. Odzież, kosmetyki, laptop, dokumenty – w natłoku obowiązków przed podróżą łatwo o czymś zapomnieć. Jak spakować się na pierwszy wyjazd, aby w nowej pracy niczego nie brakowało?

Ubrania i obuwie

Odzież będzie stanowiła większość bagażu zabieranego do pracy w charakterze opiekunki osoby starszej. Najważniejsze, aby zapakować wygodny strój, w którym wykonywana będzie codzienna praca. W przypadku wyjazdu za granicę warto zaczerpnąć informacji na temat warunków atmosferycznych panujących w danym kraju, co pozwoli uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki. Dodatkowo przed wyjazdem warto zaopatrzyć się w wygodne obuwie, które nie będzie obcierało stóp.

Kosmetyki

W większości domów, w których pracują opiekunki osób starszych, zapewnione są podstawowe środki higieny osobistej. Jednak przez podróżą warto skontaktować się z rodziną seniora i upewnić się, które z kosmetyków będą gotowe na miejscu, a które należy zapakować do walizki. W przypadku podróży samolotem należy pamiętać o limitach ilości przewożonych płynów dotyczących bagażu podręcznego. Jeżeli miejsce pracy znajduje się za granicą, dobrym pomysłem jest zapakowanie swoich ulubionych kosmetyków, które mogą okazać się niedostępne w okolicznych drogeriach.

Dokumenty

Przed podróżą należy bezwzględnie sprawdzić czy wszystkie niezbędne dokumenty zostały spakowane. Dowód osobisty, prawo jazdy, paszport, zaświadczenie o legalności zatrudnienia, ubezpieczenie – bez tego rozpoczęcie pracy nie będzie możliwe! Warto również zanotować adres miejsca pobytu oraz awaryjne numery telefonu. Do teczki z dokumentami można zapakować kartkę ze zwrotami w języku obcym, które pozwalają na porozumienie się w sytuacji alarmowej.

Komputer

W pracy opiekunki osób starszych komputer przydaje się do wielu czynności. Po pierwsze pozwala na komunikację z rodziną, która jest dużo tańsza od standardowych telefonów. Po drugie, jest narzędziem służącym do doskonalenia języka i zdobywania wiedzy na temat miejsca pracy. Przed wyjazdem warto upewnić się czy podopieczny posiada łącze internetowe oraz czy wyrazi zgodę na podpięcie komputera opiekunki do swojej sieci domowej.

Dowiedz się więcej:
promedica24.com.pl/praca-opiekunki/organizacja-wyjazdu/

 

Artykuł sponsorowany

Słuchmed badanie słuchu za darmo