Co to jest borowina? Poznaj jej lecznicze zastosowanie

kapiel borowinowaCo to jest kąpiel borowinowa?

Kąpiele borowinowe są praktykowane przy wielu schorzeniach i bólach różnego pochodzenia. Zbawienny wpływ borowiny został zauważony już dawno temu, a powszechne jej stosowanie rozpoczął ośrodek w Krynicy-Zdrój nazywanej Krynicą Górską. Dzisiaj zabiegi borowinowe są bardzo popularne i można je wykonać samodzielnie w domu.

Co to jest kąpiel borowinowa?

Borowina jest aktywnie czynnym torfem, który wykazuje właściwości lecznicze dla całego organizmu. Sekret tkwi w składzie borowiny, ponieważ jest ona bogata w mikroelementy, sole, celulozę, kwasy huminowe i inne składniki organiczne, które mają działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Kąpiele borowinowe są wykonywane w wysokiej temperaturze, dlatego pacjenci odczuwają odprężenie, rozluźnienie i zmniejszenie dolegliwości bólowych. Zbawienny wpływ borowiny jest widoczny gołym okiem, ponieważ po zabiegu skóra jest gładka i napięta. Poza tym  kąpiele borowinowe oczyszczają, regenerują, wzmacniają i odmładzają organizm.

Borowina – właściwości lecznicze

Borowina może być stosowana również w warunkach domowych. Wykazuje szereg pozytywnych właściwości, a najpopularniejsze formy stosowania borowiny to kąpiele borowinowe oraz okłady. Borowina pomaga w zwalczaniu objawów chorób oskrzelowo-płucnych, żołądkowych, skórnych, stomatologicznych, a także:

  • Poprawia ukrwienie
  • Działa przeciwzapalnie
  • Stymuluje czynność jajników
  • Zmniejsza ból towarzyszący chorobom reumatoidalnym i zwyrodnieniom kręgosłupa
  • Ujędrnia i wygładza skórę

Pozytywne działanie borowiny można zaobserwować po kilku zabiegach. W procesie regeneracji najważniejsza jest systematyczność. Pojedyncze zabiegi często okazują niewystarczające, ponieważ naturalne substancje do których należy borowina, potrzebują czasu, żeby zadziałać.

Akademia Medycyny Regeneracyjnej

Ośrodek technologii regeneratywnych Aliaksandra Haretskiego specjalizuje się w medycynie naturalnej, która radzi sobie z pozornie nieuleczalnymi chorobami i ciężkimi schorzeniami. U podstaw filozofii Akademii leży przekonanie, że organizm jest zdolny do samouzdrawiania i samoleczenia. Terapie prowadzone w ośrodku w Polsce i Rosji opierają się na kąpielach borowinowych, seansach parowych, masażach i innych zabiegach regeneracyjnych. Udział w turnusie pomaga w odmłodzeniu organizmu oraz pozbyciu się dokuczliwych schorzeń. Jednym z najpopularniejszych zabiegów w Akademii są kuracje borowinowe, które mają formę zewnętrzną lub wewnętrzną. Okłady z borowiny, kompresy lub tamponady mają pozytywny wpływ na cały organizm i pomagają w procesie samoleczenia.