Co przyciąga Polaków kupujących nieruchomości w Hiszpanii?

Calacos SeniorCiepłe lato i łagodna zima kuszą również seniorów.

W okresie jesienno-zimowym większość Polaków marzy o jednym. Ludzie zamykają oczy i wyobrażają sobie, że ich twarz muskają ciepłe płomienie słońca oraz pieści ją delikatny wiatr. Nic więc dziwnego, iż coraz więcej osób, również po 60-tce decyduje się na zakup mieszkania w ciepłych krajach nad Morzem Śródziemnym. Wśród jednych z chętniej wybieranych kierunków znalazła się bezpieczna Hiszpania. Co tak naprawdę przyciąga Polaków do zakupu nieruchomości w Hiszpanii?

Ciepłe lato oraz łagodna zima

Pomimo ocieplenia klimatu zimy w Polsce bywają uporczywe. Intensywne opady śniegu, nagłe spadki temperatury poniżej zera, nieprzyjemny wiatr potrafią nagle zmienić się w pluchę, wszechogarniające błoto oraz deszcz. W Hiszpanii rzadko pogoda nie dopisuje. W ciągu roku przez około 320 dni świeci słońce. Czyż nie brzmi cudownie?

Osoby mieszkające na Półwyspie Iberyjskim mogą na dobre zapomnieć o szarudze i zimowej, nieprzychylnej aurze. To z kolei przekłada się na lepsze samopoczucie. Udowodniono bowiem, iż okres zimowy w Polsce sprzyja nastrojom depresyjnym. Ma to bezpośredni związek z niedoborem witaminy D nazywanej witaminą szczęścia. Dostarczenie organizmowi odpowiedniej dawki tego związku nie jest możliwe w naszej szerokości geograficznej.

Niższe koszty utrzymania

Niższe koszty utrzymania wynikają między innymi z braku konieczności zakładania drogich instalacji grzewczych oraz ich utrzymania. Koszty dogrzewania w Hiszpanii w porównaniu do Polski są niewielkie. Większa liczba słonecznych dni przekłada się również na lepsze doświetlenie pomieszczeń, a co z tego wynika – mniejsze rachunki za energię elektryczną.

Wbrew pozorom życie w Hiszpanii nie jest drogie – bo i z taką opinią można czasami się spotkać. Ceny żywności nie odbiegają znacząco od tych, do których przyzwyczailiśmy się w Polsce. Co więcej, w Hiszpanii większość produktów lokalnych można kupić w naprawdę przystępnych cenach.

Zdrowszy klimat

Zdrowszy klimat to nie tylko przewaga słonecznych dni nad tymi pochmurnymi. Klimat nad Morzem Śródziemnym jest bardziej przyjazny ludzkiemu organizmowi niż ten panujący w Polsce. Na plus zasługuje również kuchnia hiszpańska. Mnóstwo w niej warzyw, owoców, ryb oraz owoców morza. Smak potraw podkreślają przyprawy. Jednymi słowy – bogaty zastrzyk witaminowy.

Ceny i warunki zakupu mieszkania

Ceny mieszkań w Hiszpanii, zwłaszcza w okresie kryzysu gospodarczego, nie są wygórowane. Dużemu wyborowi nieruchomości towarzyszą atrakcyjne warunki finansowe. Zakup mieszkania Na Półwyspie Iberyjskim może być również dobrą lokatą kapitału. Ponadto hiszpańskie prawo jest przyjazne dla obcokrajowców. Polacy nie mają więc problemów z zakupem mieszkań, a nawet domów wraz z ziemią. Procedury dotyczące zakupu nieruchomości nie należą do skomplikowanych.

Grzegorz Wojciechowski z firmy CALACOSTA HOME IN THE SUN podsumowuje procedury w następujący sposób: „zakup nieruchomości w Hiszpanii odbywa się w bardzo podobny sposób jak w Polsce. Główna różnica polega na tym, iż nabywając apartament lub dom w Hiszpanii musimy znać lokalne uwarunkowania: prawne, administracyjne. Jeśli ich nie znamy, powinniśmy oprzeć się na sprawdzonym i wiarygodnym partnerze, który przeprowadzi Nas przez cały proces zakupu nieruchomości w Hiszpanii. CALACOSTA HOME IN THE SUN od lat pomaga klientom z Polski nabyć wymarzony dom na wybrzeżu Morza Śródziemnego w łatwy i bezpieczny sposób”.

Hiszpański styl życia

Hiszpański styl życia charakteryzuje się brakiem pośpiechu. Na Półwyspie Iberyjskim czas płynie zupełnie inaczej. Nikt nigdzie się nie śpieszy, a życie biegnie powoli. Wszak skądś wzięło się przysłowie, iż „szczęśliwi czasu nie liczą”. Na uwagę zasługuje także styl bycia rdzennych Hiszpanów. Są oni przyjaźnie nastawieni do innych, zarówno swoich rodaków, jak i obcokrajowców. Dzięki temu Polacy nie mają problemów z integracją z lokalną ludnością.

Daleko… a jednak blisko

Wiele osób, które rozważa wyprowadzkę do innego kraju, obawia się utraty kontaktu z rodziną. W dzisiejszych czasach, kiedy to rynek linii lotniczych został zdominowany przez tanich przewoźników, ceny biletów są przystępne. Co więcej, lot z Hiszpanii do Polski zajmuje 2-3 godziny, czyli mniej więcej tyle, ile zajmuje pokonanie samochodem dystansu ok. 150-250 km.

Słuchmed badanie słuchu za darmo