Co należy wiedzieć o suplementach diety

Suplementy dietyCzym są suplementy diety?

Na rynku sporo jest różnego rodzaju suplementów diety. Co warto o nich wiedzieć i które warto stosować?

Czym są suplementy diety

Suplementy diety to takie środki spożywcze, które stosujemy, aby zapewnić swojemu organizmowi uzupełnienie braków w diecie. Mogą zawierać witaminy, składniki mineralne i inne substancje. Istotne jest to, aby kupować suplementy u sprawdzonych producentów i w rzetelnych sklepach, ważne jest bowiem aby zawartość poszczególnych elementów w suplemencie była zgodna z granicami dziennego spożycia, przy uwzględnieniu tego, że składników zawartych w środku dostarczamy sobie także z innymi produktami. Suplementy diety dostępne są w różnych formach – proszków do rozpuszczania, tabletek, w formie płynnej. Muszą być one prawidłowo oznaczone, tak aby konsument wiedział co zawierają i ewentualnie mógł sprawdzić jakie skutki będą wywoływać dla jego zdrowia. Na suplemencie muszą też znaleźć się informacje o tym, że nie może on być zamiennikiem zbilansowanej diety.

Suplementy, które warto włączyć do diety

Na stronie zdrowesuplementy.pl znaleźć można sporo różnego rodzaju środków, które warto włączyć do codziennej diety – oczywiście uwzględniając to, czego potrzebuje nasz organizm. W okresie jesienno-zimowym szczególnie polecany jest na przykład suplement zawierający w swoim składzie skrzyp polny, pokrzywę, cynk – w naturalny sposób chroni on włosy przed wypadaniem, paznokcie przed łamliwością. Warto też zainteresować się ekstraktem z karczocha – w naturalny sposób wspomaga odchudzanie, regulując gospodarkę lipidową organizmu. Dobrym pomysłem jest także wspomaganie aktywności umysłu, pamięci i koncentracji – do tego celu przydatny będzie suplement zawierający Ginko Biloba, czyli ekstrakt z miłorzębu japońskiego. Tak naprawdę, każdy aspekt funkcjonowania organizmu można wesprzeć odpowiednim suplementem diety. Należy jednak dopasować je odpowiednio do wieku, potrzeb, stanu zdrowia.

Wybierając suplementy, trzeba wiedzieć, jakie mogą być wzajemne interakcje między środkami i jakie poza główną substancją elementy zawierają. Chociażby po to, aby nie przedawkować witamin czy mikroelementów. Niektóre środki są też niewskazane dla osób, które mają problemy z ciśnieniem, stale się leczą, itp., itd. O tym wszystkim trzeba wiedzieć.